اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

راهپیمایی گسترده وفاداری به خون شهدا در یمن در سالروز شهادت سردار سلیمانی

راهپیمایی گسترده وفاداری به خون شهدا در یمن در سالروز شهادت سردار سلیمانی

در سالروز شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، ده‌ها هزار یمنی امروز (یکشنبه) در استان صعده در راهپیمایی بزرگ "وفاداری به خون شهدا" شرکت کردند.

به نقل از شبکه خبری المسیره، تظاهرکنندگان شعارهایی در محکومیت سیاست آمریکا در منطقه و سلطه‌جویی این کشور سر دادند.

آن‌ها تصاویر سردار قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهدای انصارالله از جمله حسین بدرالدین الحوثی و سایر شهدا را در دست داشتند و فریاد "از صعده تا بغداد... یک دروازه به سوی استقلال"، "با خون شهدا مسیر را ساختیم"، "این راه الصماد است و ما به جهاد ادامه می‌دهیم"، " با سلیمانی عهد می‌بندیم که انتقام او را از جنایتکاران بگیریم"، سر دادند.

محمد جابر عوض، استاندار صعده از شرکت کنندگان در راهپیمایی "وفاداری به خون شهدای بزرگ" در یمن، لبنان، سوریه و تمام کشورهای مقاومت قدردانی کرد.

وی بر لزوم حرکت در مسیر شهدا برای آزادی خاک کشور از مستکبران و تلاش برای گرفتن انتقام خون شهدا و پیروزی بر دشمنان تأکید کرد.

در بیانیه‌ای که به مناسبت سالروز گرامیداشت شهدای یمن صادر شده، آمده است: شهدا، امنیت و ثبات را رقم زدند و جانشان را در راه خدا دادند. دشمن ما آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و دست نشاندگان آن‌ها هستند.

همچنین استان صنعا شاهد برگزاری فعالیت‌هایی به مناسبت سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون رئیس حشد شعبی عراق بود./ ایسنا

کپی