اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

2 کلاهبردار 5 میلیاردی درتله پلیس تهران

2 کلاهبردار 5 میلیاردی درتله پلیس تهران

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو کلاهبردار حرفه ای و کشف 5 میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد و گفت: متهم با ترفند فروش محموله بار آهن یک دستگاه کامیون از مال باختگان کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "خیرالله دولتخواه" بیان داشت: پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شاکی اظهار داشت، شخصی با نام حیدری با وی تماس و مدعی شده است که محموله بار آهن دارد و با ارسال قیمت و چند عکس از کامیون بار آهن،  شاکی را به خرید آهن ترغیب کرده است. شاکی نیز به امید خرید آهن با قیمت مناسب، مبلغی  را به عنوان بیعانه به حسابی که فروشنده اعلام کرده بود، واریز ،  ولی فروشنده دیگر پاسخگوی تماس تلفنی شاکی نبوده است.
وی با بیان اینکه در حین تحقیقات پلیسی پرونده های مشابه دیگری نیز به این پایگاه ارجاع شد، افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهمان دو تن بوده که با همکاری یکدیگر از مال باختگان کلاهبرداری کرده اند.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی ابراز داشت : در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی هویت اصلی متهمان و مخفیگاه آنان شناسایی و  نتیجه تحقیقات پلیسی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
این مقام انتظامی تصریح کرد: هر دو متهم به 6 فقره کلاهبرداری به همین ترفند معترف و اظهار داشتند، عکس های ارسالی آرشیوی بوده و از سایت های مختلف اینترنتی کپی کرده اند.
سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه افزود : با تکمیل تحقیقات، هر دو متهم به مرجع قضائی معرفی و متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

کپی