اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

باخ: المپیک توکیو نوری در انتهای تونل تاریک است

باخ: المپیک توکیو نوری در انتهای تونل تاریک است

رییس نهاد بین المللی ورزش با بیان اینکه المپیک توکیو نوری در انتهای تونل تاریک است، گفت: از عزم راسخ ژاپن برای برگزاری این رویداد قدردانی می‌کنم.

توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک در مشروح سخنان خود برای شروع سال ۲۰۲۱ بر تجربه فراموش نشدنی بازی‌های المپیک در سال‌جاری میلادی تاکید کرد.

وی گفت: این رویداد المپیک، نوری در انتهای تونل تاریک است. بازی‌های توکیو گرامیداشت همبستگی، اتحاد بشریت در تمامی گوناگونی‌ها و مقاومت است. توکیو ۲۰۲۰ همچنان یک المپیک آماده و مهیا است.

رییس ای.او.سی ادامه داد: ما می‌توانیم از شرکا و دوستان ژاپنی خود بخاطر تعهد و عزم راسخ‌شان تشکر کنیم. این تعهد همانند تعهد و عزم ما برای سازماندهی این بازی‌ها به روشی ایمن برای همه شرکت‌کنندگان و مناسب ساختن آن با دنیای پساکرونا خواهد بود.

باخ ادامه داد: شاهد همان تعهد و عزم در همکاران چینی و دوستان خود هستیم و همه اماکن المپیک اکنون برای حضور ورزشکاران در ورزش‌های زمستانی جهان آماده هستند. به همبستگی بیشتر در جوامع نیاز داریم. از شرایط کنونی درس می‌آموزیم و با آموختن از درس همبستگی، چالش‌های آینده را دوباره به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

المپیک ٢٠٢٠ توکیو با یک‌سال تاخیر قرار است خرداد ماه سال آینده برگزار شود که از طرفی با ظهور مدل جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس و شیوع آن به برخی کشورها نگرانی‌هایی برای حضور در این رویداد ایجاد کرده است./ ایرنا

کپی