اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

پذیرش ۱۹ نفر با علائم بیماری کرونا در مراکز درمانی قم

پذیرش ۱۹ نفر با علائم بیماری کرونا در مراکز درمانی قم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۱۹ نفر با علائم بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته درمراکز درمانی این استان خبر داد.

محمدرضا قدیر دراین رابطه اظهار داشت:  ازاین تعداد ۱۳ نفر در بیمارستانهای استان قم بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند و ۲۸ نفر نیز ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه کل بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی قم  ۱۱۹ نفر می باشد، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶ بیمار بدحال نیز تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه طی ۲۴ سال گذشته فوتی های مربوط به بیماران کرونایی در این استان به صفر رسید.

پس از چند ماه وضعیت قرمز و فوق قرمز کرونایی در قم، این استان  از نیمه آذرماه در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفته بود که‌ با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم، از ۶ دی ماه جاری در وضعیت «زرد» قرار دارد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌ عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به ‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.                   

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند./

آخرین وضعیت از مبتلایان به کووید۱۹ در قم

🕰 در ۲۴ ساعت منتهی به دوازدهم دی ماه ۹۹

💊 پذیرش بیمار با علائم کرونا : ۱۹ نفر🛏/ دانشگاه علوم پزشکی قم

کپی