اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح مسیر رفت قطعه ٢ آزادراه تهران- شمال تا پایان دولت

افتتاح مسیر رفت قطعه ٢ آزادراه تهران- شمال تا پایان دولت

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه روز جمعه به همراه رییس بنیاد مستضعفان کشور و استاندار البرز از قطعه دوم آزاد راه تهران- شمال بازدید کرد.


بازدید معاون رییس جمهوری از قطعه دوم آزاد راه تهران- شمال

معاون عمرانی استانداری البرز روز جمعه در حاشیه این بازدید گفت: پیرو بازدیدی که دکتر محمدباقر نوبخت و وزیر راه و شهرسازی در تیرماه امسال از قطعه دوم این پروژه ملی  داشتند، متعاقب آن امروز نیز این فرصت به دست آمد تا به اتفاق پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان و استاندار البرز بار دیگر از این پروژه بازدید و در جریان آخرین روند فعالیت آن قرار بگیرند.

علی درویش پور با بیان اینکه قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال به طول ٢٢ کیلومتر است افزود: از این مسافت بیش از ١٦ کیلومتر تونل و حدود ٢ کیلومتر نیز پل است.

وی تاکید کرد که این طرح یکی از اولویت های مجموعه مدیریت استان البرز و مورد تاکید عزیزاله شهبازی استاندار است که همواره جلسات و بازدیدهای زیادی در زمان های مختلف از آن صورت می گیرد و  پیشرفت خوبی را در اجرای آن شاهد هستیم.

وی با اشاره به راه اندازی قطعه یک آزاد راه تهران - شمال در سال گذشته اظهار داشت: این قطعه با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از عبور و مرور در آن صورت می گیرد توانسته در کاهش ترافیک جاده چالوس نقش قابل ملاحظه ای داشته باشد.
درویش پور با تاکید بر اینکه نه تنها استانهای البرز ، تهران و مازندران بلکه همه مردم کشور از این طرح مهم و استراتژیک بهره مند خواهند شد، گفت: به همین منظور راه اندازی قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال برای ما حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در بازدید تیرماه امسال مبلغ  ٢ هزار میلیارد تومان برای راه اندازی قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال برآورد شد افزود: با همه مشکلات اعتباری و بودجه در کشور و پیامدهای محسوس تحریم ها،  تاکنون یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان توسط دولت و بنیاد مستضعفان برای این مهم اختصاص یافت .
معاون استاندار البرز ادامه داد: در بازدید امروز معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد مستضعفان نیز طرفین قول مساعد دادند که مابقی اعتبار مورد نیاز تامین شود.
درویش پور با اشاره به اینکه تونل البرز شرقی قطعه دوم آزاد راه تهران- شمال تا پایان سال جاری به طول ٦ کیلومتر و ٤٠٠ متر به بهره برداری می رسد خاطر نشان کرد: هدف ما این است که مسیر رفت قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به زیر بار ترافیک برود.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ٢ هزار نفر در این قطعه در حال کار کردن هستند و  همراهی و هماهنگی لازم برای تحقق این طرح ملی در اولویت است، بیان داشت: یکی از تاکیدات استاندار البرز با توجه به اینکه این آزاد راه ملی بوده، رفع موانع برای اجرای هر چه بهتر و بیشترآن بوده است.
 


 
نوبخت: افزایش دو برابری هزینه ساخت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از بزرگترین تونل کشور در منطقه ۲ آزادراه تهران -شمال، از تکمیل منطقه ۲ این آزادراه تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.

محمدباقر نوبخت امروز در بازدید مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان از منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال، با اشاره به میزان اعتبار تخصیص داده شده برای تکمیل این قطعه از آزادراه، اظهار کرد: از آخرین بازدید صورت گرفته از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال که در تیرماه انجام شد، تا امروز ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای این قطعه از آزادراه سرمایه گذاری شده است. البته تورم هزینه احداث این قطعه از آزادراه را تا حدود دو برابر افزایش داد.

وی با بیان اینکه هزینه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال بیش از پیش بینی ها و برآوردهای اولیه بود، گفت: براساس برآوردهای اولیه هزینه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال ۲۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شد اما تورم سبب شد تا این رقم به ۳۷۰۰ میلیارد تومان برسد.

نوبخت با اشاره به احداث بزرگترین تونل خاورمیانه در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال افزود: در حال حاضر این تونل که بیش از ۶۴۰۰ متر طول دارد، در مراحل نهایی قرار دارد و تا یک ماه آینده، عملیات عمرانی این تونل تکمیل خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با تکمیل منطقه یک آزادراه تهران شمال، حدود ۶۰ کیلیومتر از مسیر به سمت شمال کاسته شد و با تکمیل قطعه ۲ نیز بیش از ۵ کیلومتر از مسیر تردد به سمت شمال کاهش می یابد.
همچنین قطعه دوم آزادراه تهران شمال که طولی معادل ۲۲ کیلومتر دارد و بیش از ۹۰ درصد آن، تونل است، ان شاءالله تا پایان دولت دوازدهم مسیر رفت آن تکمیل می شود و برای اتمام کل آزادراه تهران شمال، تنها ۴۷ کیلومتر باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: دولت مصمم است با همکاری بنیاد مستضعفان تا پایان امسال ۳۴۰۰ میلیارد تومان را برای تکمیل قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال سرمایه گذاری کند و خوشبختانه همه برنامه ریزی  های صورت گرفته در حال تحقق است.

نوبخت با اشاره به همزمانی این بازدید با نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: در سالروز شهادت سردار سلیمانی، این پیام را به دشمنان ایران می دهیم که یاران حاج قاسم، نه تنها برای تامین امنیت کشور، بلکه برای تامین رفاه و آسایش مردم، شبانه روز در تلاشند و با وجود همه خباثت های دشمنان، در مسیر پیشرفت قرار داریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: دولت و بنیاد مستضعفان که هر کدام ۵۰ درصد سرمایه گذاری لازم را برای آزادراه تهران-شمال متقبل می شوند، مصمم هستند با تخصیص هرچه سریعتر منابع مالی مورد نیاز، این پروژه تکمیل شود چراکه طولانی تر شدن آن از نظر زمانی هزینه ساخت آزادراه را بیشتر خواهد کرد.

 
مسیر رفت قطعه ٢ آزادراه تهران- شمال تا پایان دولت افتتاح می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از بزرگترین تونل خاورمیانه در منطقه دو آزادراه تهران-‌شمال از تکمیل مسیر رفت قطعه دو این آزادراه تا پایان دولت خبر داد و گفت: ساخت این قطعه آزادراه، ٣ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.

محمدباقر نوبخت امروز (جمعه) در بازدید مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، با اشاره به میزان اعتبار تخصیص داده شده برای تکمیل این قطعه از آزادراه، اظهار کرد: از آخرین بازدید ما از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال در تیرماه، تا امروز ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای این قطعه از آزادراه سرمایه گذاری شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با تکمیل منطقه یک آزادراه تهران شمال، حدود ۶۰ کیلیومتر از مسیر به سمت شمال کاسته شد و با تکمیل قطعه ۲ نیز بیش از ۵ کیلومتر از مسیر تردد به سمت شمال کاهش می یابد.

وی با اشاره به احداث تونل البرز شرقی در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال افزود: اکنون این تونل که بیش از ۶۴۰۰ متر طول دارد، در مراحل نهایی قرار دارد و تا یک ماه آینده، عملیات عمرانی این تونل تکمیل می شود.

قطعه دوم آزادراه تهران شمال که طولی معادل ۲۲ کیلومتر دارد و بیش از ۹۰ درصد آن، تونل است تا پایان دولت دوازدهم مسیر رفت آن تکمیل می شود و برای پایان کل آزادراه تهران شمال، تنها ۴۷ کیلومتر باقی خواهد ماند. دولت مصمم است با همکاری بنیاد مستضعفان تا پایان امسال ۳۴۰۰ میلیارد تومان را برای تکمیل قطعه ۲ آزادراه تهران شمال سرمایه گذاری کند و تمامی برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده در حال تحقق است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به همزمانی این بازدید با نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: ما خوشحالیم که در سالروز شهادت سردار سلیمانی، این پیام را به دشمنان ایران بدهیم که یاران حاج قاسم، نه تنها برای تامین امنیت کشور، بلکه برای تامین رفاه و آسایش مردم، شبانه روزی در تلاشند و علی رغم تمام خباثت های دشمنان، ما در مسیر پیشرفت قرار داریم.

وی با تقدیر از بنیاد مستضعفان در همراهی با دولت برای تکمیل آزادراه تهران شمال گفت: لازم است تا من از بنیاد مستضعفان که بسیار پرانگیزه و با نشاط در کنار دولت هستند تا طبق برنامه ریزی، کارها انجام شود تقدیر و تشکر کنم.

نوبخت با بیان اینکه هزینه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، بیش از پیش بینی ها و برآوردهای اولیه بوده، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه، هزینه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، ۲ هزار میلیارد تومان بود ولی با توجه به تورم کشور، برآورد ما این است که این رقم تا ۳۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دولت و بنیاد مستضعفان که هر کدام ۵۰ درصد این سرمایه گذاری را متقبل می شوند، مصمم هستند که با تخصیص هرچه سریعتر، این پروژه به اتمام برسد چراکه با طولانی شدن زمان پروژه، تکمیل آن گرانتر خواهد شد.
 

 

فتاح: احداث بزرگترین تونل آزادراه تهران- شمال تا پایان سال

رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، از پایان عملیات عمرانی احداث مسیر رفت تونل ۶۴ هزار متری البرز شرقی تا پایان سال خبر داد.

سید پرویز فتاح امروز (جمعه) در بازدید مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از منطه ۲ آزادراه تهران شمال گفت: تونل البرز شرقی به طول ۶۴۰۰ متر، به عنوان بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه، در این منطقه از آزادراه تهران شمال قرار دارد و عملیات عمرانی این تونل، تا پایان سال به اتمام می‌ رسد. پس از تکمیل عملیات عمرانی این تونل، عملیات نصب تجهیزات و تاسیسات آن آغاز می‌شود و این تونل به گونه‌ای طراحی شده که تجهیزات و تاسیسات آن در طبقه فوقانی تونل نصب می‌شوند.

احداث مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، طبق برنامه‌ریزی و زمانبندی در حال اجرا است. هم اکنون کار در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال به صورت ۲۴ ساعته و بدون حتی یک روز تعطیلی در حال انجام است و ۸۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، ۲ هزار کارگر و مهندس در این منطقه مشغول کارند و به همین میزان نیز در حال پشتیبانی برای تامین مصالح مورد نیاز این پروژه هستند.

وی با اشاره به هماهنگی بنیاد مستضعفان و دولت برای تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران شمال گفت: تا امروز دولت و بنیاد مستضعفان به تمام تعهدات خود برای تکمیل مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال عمل کرده‌اند و در طول اجرای پروژه آزادراه تهران شمال، هیچگاه دولت و بنیاد مستضعفان تا این اندازه با یکدیگر هماهنگ نبوده‌اند.

فتاح با بیان اینکه احداث آزادراه تهران شمال به دست توانمند متخصصان ایرانی انجام می‌شود گفت: می‌توانیم امروز با افتخار بگوییم که این یک پروژه کاملا ایرانی است و تمامی طراحی‌ها و اجرای این مسیر که به جرأت می‌توان سطح تکنولوژی به کار رفته در آن را در تراز تکنولوژی روز دنیا دانست، به دست مهندسان ایرانی انجام شده است.

فتاح در پایان با تاکید بر بی اثر بودن تحریم‌ها خاطر نشان کرد: استقبال مردم از قطعه یک آزادراه تهران شمال، باعث شد انگیزه ما برای سرعت بخشیدن به کار بیشتر شود و انشالله با تمام قوا برای عمل به وعده خود، تلاش می‌کنیم.

منطقه ۲ آزاد راه تهران ـ شمال از شهرستانک یعنی انتهای منطقه یک این آزادراه که اسفندماه سال گذشته افتتاح شد تا پل زنگوله و به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر در حال ساخت است و در بهار سال آینده به صورت یک باند به بهره برداری می رسد.

مذاکرات و توافقاتی بین دولت و سرمایه گذار آزادراه یعنی بنیاد مستضعفان انجام شد تا منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال سریعتر به بهره برداری برسد که مشکل ترافیک در این منطقه حل شود./ ایرنا و ایسنا 

 

کپی