اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
زالی تاکید کرد

کمک به مردم؛ اولویت فعالیتهای سردار سلیمانی/جایگاه سردار فراتر از قاب های سیاسی

کمک به مردم؛ اولویت فعالیتهای سردار سلیمانی/جایگاه سردار فراتر از قاب های سیاسی

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران به برخی از خصائص و ویژگی‌های سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: شجاعت، بی باکی، دلاوری و دلیری در تمام ادوار سخت تاریخ انقلاب اسلامی از این سردار بزرگ شخصیتی مثال ساخته است.

دکتر علیرضا زالی در مراسم اولین سالگرد ترور سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت ایثار مدافعان حرم و مدافعان سلامت با اشاره به ویژگی‌های ممتاز سردار دلها جایگاه ملی و بین المللی ایشان را یادآور شد.

وی به برخی از خصائص و ویژگی‌های سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: شجاعت، بی باکی، دلاوری و دلیری در تمام ادوار سخت  تاریخ انقلاب اسلامی از این سردار بزرگ شخصیتی مثال ساخته است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران یکی دیگر از خصائص برجسته سردار سلیمانی را نگاه مدبرانه، عمیق و رهبردی ایشان  در صحنه های نبرد اجتماعی عنوان کرد و گفت: حتی دشمنان حاج قاسم نیز به هوش و نگاه مدبرانه ایشان که همواره آمیخته با عنصر سلحشوری و شجاعت بود اذعان داشتند.

تواضع، فروتنی و خشوع مثال زدنی از دیگر ویژگی‌های برجسته سردار دلها بود که دکتر زالی به آن اشاره کرد و افزود: بی تردید ایشان یکی از متواضع ترین مسئولان لشکری و کشوری بودند.

دکتر زالی در ادامه مردم دوستی و توجه به مردم را یکی دیگر از ویژگی‌های اخلاقی سردار سلیمانی ذکر کرد و ادامه داد: مجموعه ویژگیهای مثبت ایشان را به سردار قلبها تبدیل کرد؛ سرداری که اولویت اول و آخر فعالیتهایش کمک به مردم  بود.

وی ضمن یادآوری ویژگی برجسته اخلاقی مردم مداری از سوی سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: در این نگاه مردم محور، افراد فرودست وکم بضاعت جامعه جایگاه ویژه‌تری داشتند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد: محرومیت و فقر زدایی سرلوحه فعالیت‌های کاری حاج قاسم بود.

وی با بیان این که شخصیت برجسته سردار سلیمانی در ابعاد دیپلماسی کمتر از اندیشه نظامی ایشان نبود، ادامه داد: قلمرو خدمات حاج قاسم مرز و محدوده جغرافیایی نمی‌شناسد، به شکلی که امروز در هرجای گیتی آزادیخواهی و حمایت از مظلومان با نام ایشان گره خورده است.

دکتر زالی با بیان این که اندیشه، سلوک، مسلک اجتماعی و سیاسی و اعتقادات سردار دلها هرگز از یادها نخواهد رفت، تاکید کرد: هرگز تفکرات و سبک زندگی حاج قاسم به عنوان مسلکی فروزان خاموش نخواهد شد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران در ادامه با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف مهار ویروس کرونا، اظهار کرد: این طرح با نام بزرگ این شهید والامقام با مولفه‌های نظارت، حمایت و مراقبت در بالاترین سطح کیفی برای ریشه کنی کرونا و ارائه خدمات با کیفیت به مردم در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت ایثار مدافعان حرم و مدافعان سلامت با عنوان «مرد میدان» برگزار شد. این مراسم  در راستای اهمیت حفظ روحیه ایثار و فداکاری در میان اقشار مختلف دانشگاه و به ویژه مدافعان سلامت، به همت بسیج دانشجویی، روابط عمومی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، همزمان با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت ایثار مدافعان حرم و مدافعان سلامت با عنوان «مرد میدان» با حضور مسئولان کشوری و لشگری، در تالار امام خمینی(ره) برگزار شد.

/ایسنا 

کپی