اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
فرماندار رشت:

برای هیچ تردد شبانه‌ای مجوز صادر نمی‌شود

برای هیچ تردد شبانه‌ای مجوز صادر نمی‌شود

فرماندار رشت گفت: برای هیچ تردد شبانه‌ای مجوز صادر نمی‌شود و صدور برگه تردد فقط برای ترددهای بین‌شهری در روز است.

علی فتح‌اللهی امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه نهم دی، اظهار کرد: حماسه ۹ دی و پیشتازی مردم غیور گیلان در راهپیمایی هشتم دی ماه ۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرینی در افتخارات مردان و زنان ایران اسلامی و دیار قهرمان پرور گیلان به شمار می‌رود که نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمانی است که در همه پیچ‌های تاریخی تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه ایران به عنوان تاثیرگذارترین کشور در منطقه نه تنها تحول را در کشور رقم زد بلکه تفکر انقلاب اسلامی را در منطقه ترویج داد، افزود: طی روزهای آتی اولین سالروز شهادت سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی را در پیش داریم که رشادت و شجاعت این مرد بزرگ بر کسی پوشیده نیست؛ ایشان به تنهایی یک لشکر و قدرت بودند که بسیاری از مقام‌های علی رتبه دنیا حضرت دیدار ایشان را داشتند.

وی ضمن قدردانی از مشارکت مردم، اصناف و اقشار مختلف در کاهش روند صعودی ابتلا به کرونا، گفت: این نباید به منزله برقراری شرایط عادی تلقی شده و مورد بی توجهی قرار گیرد زیرا کرونا همچنان در کمین است و با عادی انگاری مجدد گسترش می‌یابد.

فتح‌اللهی بیان کرد: نباید در رفت‌وآمدهای‌مان و دورهمی‌های خانوادگی پروتکل‌های بهداشتی را نادیده بگیریم زیرا مجدد با چالش‌هایی مواجه خواهیم شد؛ هنوز به درمان قطعی در کرونا نرسیدیم و این موضوع زمان بر است.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه محدودیت برای حفظ سلامت مردم و جامعه اجرایی می‌شود، بیان کرد: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت اجرا شود، قطعا روند کاری اصناف به حالت عادی برمی‌گردد. طرح شهید سلیمانی که در راستای شناسایی بیماران مبتلا به کرونا به صورت منزل به منزل اجرا شد تاثیر به سزایی در کاهش مبتلایان داشت.

وی ادامه داد: تردد شبانه در وضعیت زرد و نارنجی هم ممنوع شده، اگر ما نشست‌های شبانه و دورهمی را مدیریت کنیم، اثراتش در آمار مبتلایان مشخص می‌شود؛ برای هیچ تردد شبانه‌ای مجوز صادر نمی‌شود و صدور برگه تردد فقط برای ترددهای بین‌شهری در روز می‌باشد و برای شاغلان که مجبور به تردد شبانه هستند گواهی دستگاه مربوطه برای پلیس کفایت می‌کند.

رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت گفت: برای آزمون‌هایی که باید حضوری برگزار شود باید شرایط پروتکل‌های بهداشتی و با ارائه پک‌های ماسک و محلول ضدعفونی کننده همراه باشد.

فتح‌اللهی بیان کرد: برای برگزاری انتخابات شرکت‌های تعاونی یا اصناف، اگر تعداد مخاطبین زیاد است باید با تایید مدیریت مجموعه و در شرایط فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود و مکاتبات لازم با فرمانداری انجام گیرد. در وضعیت نارنجی هم کارکنان دستگاه‌های اجرایی با ظرفیت دو سوم خدمت رسانی می‌کنند./ ایسنا

کپی