اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

کلاهبردار 5 هزار میلیاردی در تله پلیس البرز

کلاهبردار 5 هزار میلیاردی در تله پلیس البرز

فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که با معرفی خود به عنوان کارگزار شرکت های خودروسازی اقدام به500 فقره کلاهبرداری به ارزش 5 هزار میلیارد ریال کرده بود در ساوجبلاغ دستگیر شد.

 سردار "عباسعلی محمدیان" با اعلام این خبر بیان داشت: در پی دریافت اخباری مبنی خرید و فروش و واگذاری خودرو های شرکت های داخلی به قیمت نمایندگی و پایین تر از قیمت بازار در سطح شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد و استان های همجوار توسط یک کلاهبردار حرفه ای و همچنین مراجعه افراد زیادی به عنوان شاکی به دادسرا و پلیس آگاهی شهرستان مبنی بر واریز مبالغ زیادی به حساب نامبرده و همدستانش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه کارآگاهان مشخص شد، متهم با تشکیل باندی گسترده خود را به عنوان کارگزار شرکت های خودرو سازی داخلی معرفی کرده و با تحویل دادن تعداد محدودی خودرو با قیمت کارخانه به مال باختگان، طمع آن ها را برانگیخته و مبالغ هنگفتی برای فروش چندتایی خودرو از آن ها دریافت و سپس متواری شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند، نامبرده قصد خارج شدن از کشور را دارد و با اعلام ربوده شدنش توسط پدرش، قصد گمراه کردن ماموران و زمان خریدن برای فرار از کشور را دارد.

سردار "محمدیان" تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده و انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم را در یکی از روستاهای ساوجبلاغ شناسایی کرده و در یک عملیات غافلگیرانه در نیمه های شب نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری اعضای باند 18 نفره این کلاهبردار اذعان کرد: متهم در بازجویی های صورت گرفته ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجهه با مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت پیش روی خودش ندید و به 500 فقره کلاهبرداری به ارزش 5 هزار میلیارد ریال به شیوه فروش خودروهای لیزینگی اقرار کرد.

ارشدترین مقام انتظامی استان البرز با بیان اینکه تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد و تاکنون تعدادی از مال باختگان شناسایی شده اند، بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، به منظور پیشگیری از ابتلا مراجعان به این ویروس، شهروندان می توانند برای اطلاع از نحوه رسیدگی به شکایت خود،  با شماره تلفن 02621829226 تماس حاصل کنند.

سردار "محمدیان" در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان از اعتماد بی مورد به افرادی که با چرب زبانی خود را نماینده شرکت ها و سازمان های مختلف معرفی می کنند خودداری کرده و در صورت مواجهه با این افراد، از صحت ادعای آنها مطمئن شوند.#پلیس 

کپی