اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

نانوایی‌ها و رستوران‌ها بیشترین اخطار بهداشتی را دریافت کردند

نانوایی‌ها و رستوران‌ها بیشترین اخطار بهداشتی را دریافت کردند

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه به‌طور میانگین، در هفته‌های اخیر روند درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور افزایشی بوده است، گفت: بیشترین موارد اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی مربوط به نانوایی‌ها و سپس رستوران‌هاست.

 سیما سادات لاری در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، گفت: به‌طور میانگین، در هفته‌های اخیر روند درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور افزایشی بوده و در حال حاضر به ۸۲.۳۱ درصد رسیده است.
وی افزود: البته میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی استان‌ها مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان، قم، کردستان، اردبیل و مازندران در بازه زمانی ۲۶ آذر تا ۳ دی کمتر از ۷۵ درصد ارزیابی شده است.
لاری با اشاره به میزان تخلفات بهداشتی و خلاف پروتکل‌های پیشگیری از کرونا در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، گفت: تعداد کل مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که از تاریخ ۲۶ آذر تا ۳ دی ۱۳۹۹ اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شدند، ۱۴ هزار و ۵۲۴ مورد است که ۷۹۹ مورد نیز پلمب شدند.
لاری درباره وضعیت رعایت منع تردد در شهرها نیز گفت: وضعیت رعایت منع تردد در شهرها نیز در همین بازه زمانی به‌طور میانگین در کل کشور، بیش از ۸۵ درصد ارزیابی شده است. در این زمینه نیز برخی استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ایلام میزان رعایت کمتر از ۷۵ درصد داشتند.
 
کپی