اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

روسیه بیشترین دارنده دوربین‌های نظارتی جهان

روسیه بیشترین دارنده دوربین‌های نظارتی جهان

تحقیقات نشان می‌دهد که در روسیه به ازای هر «هزار شهروند» ۹۳ دوربین مدار بسته نصب شده است و بدین ترتیب این کشور جایگاه سوم جهانی را از نظر دوربین‌های نظارتی دارد.

 خبرگزاری تحلیلی «تله کام دیلی»  نوشت: روسیه بعد از چین و انگلیس از نظر تعداد دوربین های مداربسته نصب شده جایگاه سوم را در جهان به خود اختصاص داده است.

طبق این گزارش هم اکنون در روسیه حدود ۱۳,۵ میلیون دوربین وجود دارد، در حالی تعداد دوربین ها در چین ۲۰۰ میلیون و در آمریکا ۵۰ میلیون دستگاه است بنابر این با توجه به جمعیت این کشورها و به ازای هر هزار شهروند، آمریکا، چین و روسیه در جهان بیشترین دوربین را برای نظارت در شهرهای خود نصب کرده اند.

این گزارش تصریح می کند، از نظر تعداد دوربین به ازاء هر  «یک هزار نفر»  آمریکا با (۱۵۲,۸ دوربین) رتبه اول و سپس چین با (۱۴۳,۶ دوربین) و بعد از آن روسیه با (۹۳,۲ دوربین) در جایگاههای دوم و سوم قرار دارند.

در مجموع بازار نظارت ویدئویی در جهان همچنان یکی از بخش های آی تی است که به سرعت رشد می کند.

در سال ۲۰۱۹ ارزش حجم دوربین های نظارتی ۱,۵۵ میلیارد دلار بود  که در سال ۲۰۲۰میلادی حجم آن ۱,۸۳ میلیارد دلار شده است و تا سال ۲۰۲۴ بازار آن به ۲,۷۵ میلیارد دلار می رسد و طی پنج سال تقریبا ۲ برابر خواهد شد.

 تله کام دیلی خاطر نشان می کند در روسیه در پایان سال ۲۰۱۹ حجم این بازار افزون بر ۲,۷۶ میلیارد روبل شد که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ به میزان یک سوم افزایش یافته است.

مطابق با پیش بینی های اولیه، این بازار در سال ۲۰۲۰ مبلغ ۳,۵۳ میلیارد روبل روسی درآمد کسب کرده است و درآمد این بخش تا سال ۲۰۲۴ به میزان ۲,۳ برابر افزایش می یابد و به ۶,۳۶ میلیارد روبل می رسد.

شرکت «روس تلکوم» ۸۶ درصد بازار خصوصی ها را به خود اختصاص می دهد و رتبه اول را دارد.

موارد استفاده دوربین های مدار بسته برای کنترل امنیت شهرها، محله ها، اماکن عمومی و دولتی و  همچنین جلوگیری از سرقت و جرم در اماکن تجاری و منازل شخصی و نظارت بر ترافیک شهری است.  / ایرنا

 

کپی