اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

تمدید مهلت جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب»

تمدید مهلت جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب»

فرصت مشارکت در هفتمین جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» تا آخر دی‌ماه تمدید شد.

به گزارش دبیرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، با توجه به استقبال دوستداران کتاب در استان‌های کشور زمان شرکت در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» تا آخر دی‌ماه تمدید شد.

بنا بر اعلام، روستاهای متقاضی شرکت در این جشنواره می‌توانند مستندات و مدارک و برنامه‌های تدوین و انجام‌شده در زمینه کتابخوانی و ترویج کتاب را به دبیرخانه مرکزی یا دبیرخانه استانی جشنواره ارسال کنند.

برای این منظور، ضرورت دارد مستندات و مدارک برنامه‌های ترویج کتابخوانی در روستاها به امضـای دهیار و رئیـس شـورای اسلامی روستا برسد و همچنین فرم‌های مربوط به جشنواره نیز تکمیل شود. دبیرخانه استانی جشنواره ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان‌ است. دبیرخانه مرکزی نیز در تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان فجر(جم سابق)، شماره ۷، ساختمان فجر، طبقه ۵، کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱ واقع شده است.

همچنین متقاضیان مشارکت می‌توانند مستندات‌شان را به پست الکترونیک جشنواره به نشانی iranbookpromotion@gmail.com  ارسال کنند. برای کسب اطلاع بیشتر نیز می‌توان به سایت شبکه ترویج کتابخوانی به نشانی http://bookpromotion.ir/ مراجعه کرد.

جشنواره روستاهای دوستدار کتاب نخستین‌بار در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی نهاده شده است و تاکنون مجموعا ۶۵۰۰ روستا و آبادی عشایری در این جشنواره شرکت کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین اهداف جشنواره، گسترش، توسعه و ترویج و تقویت برنامه‌های کتابخوانی و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در مناطق روستایی و آبادی‌های عشایری عنوان شده است.

هفتمین جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در سال ۱۳۹۹ توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی اعم‌از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، یونسکو و نهادهای دیگر همکار برگزار می‌شود.

در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» ۱۰ روستا برگزیده می‌شوند و ۱۰ روستا نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند و به هر یک از روستاها و آبادی‌های عشایری دوستدار کتاب جوایزی تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

کپی