اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

روند کاهشی بستری‌های کرونایی در آذربایجان ‌غربی ادامه دارد

روند کاهشی بستری‌های کرونایی در آذربایجان ‌غربی ادامه دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش قابل توجه تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان گفت: ادامه این روند با همراهی مردم و رعایت موارد بهداشتی میسر خواهد بود.

دکتر جواد آقازاده افزود: در حال حاضر ۵۱۸ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی به خاطر سندرم های حاد تنفسی بستری هستند که از این تعداد، ۲۲۱ نفر مشکوک به کرونا و ۲۹۷ نفر نیز مبتلا به کرونا هستند.

وی اضافه کرد: از کل بستری شدگان در مراکز درمانی آذربایجان غربی، ۱۷۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۴۵ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به ابتلای ۲۳۴ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به کرونا در استان گفت: از این تعداد، حدود ۶۰ نفر در بیمارستان بستری شدند.

آقازاده از فوت چهار نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز خبر داد و اظهار کرد: با احتساب این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۲۹۱ نفر رسید.

، تاکنون بیش از۹۷ هزار و ۳۰۰ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده که حدود هشت درصد کل مبتلایان در کشور را شامل می شود./ ایرنا

کپی