اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

آمادگی ۴۴ پایگاه، پست و شعب هلال احمر گیلان برای امدادرسانی

آمادگی ۴۴ پایگاه، پست و شعب هلال احمر گیلان برای امدادرسانی

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: با اعلام هواشناسی استان مبنی بر بارش برف و باران ۴۴ پایگاه، پست امداد و نجات و شعبه این جمعیت برای امدادرسانی احتمالی آماده است.

سیاوش غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در گیلان  تمامی کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آماده باش کامل هستند،  ضمن اینکه هماهنگی لازم با ادارات مدیریت بحران شهرستان ها انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در گیلان به صورت شبانه‌روز در شعب و پایگاه‌ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده‌ها و محورهای کوهستانی هستند، اضافه کرد: سایر نیروهای داوطلب در خانه های هلال و کارکنان نیز آماده باش هستند که در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها خواهند رفت.

مدیر عامل هلال احمر گیلان خاطر نشان کرد: پایگاه‌های امداد و نجات و تعدادی از خانه های هلال بر اساس استانداردهای این جمعیت برای اسکان اضطراری و ارائه تغذیه در شرایط خاص مجهز شدند.

وی با اشاره به خدمات امداد و نجات هوایی هلال احمر گیلان بیان داشت: پایگاه امداد هوایی این جمعیت با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز آماده باش است که در صورت ضرورت آماده پرواز برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به حضور و آمادگی تیم آنست "سگ های جستجو و نجات" نیز در راستای آمادگی با برف احتمالی آماده ارائه خدمت هستند، خاطر نشان کرد: این جمعیت با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمات رسانی هستند.

وی از اعزام برخی از معاونان و نمایندگان ستادی به شعب هلال احمر استان گیلان خبر داد و اضافه کرد: در همین راستا تعدادی از معاونان و نمایندگان ستادی به شعب این جمعیت برای بررسی و بازدید و میزان آمادگی شعب و نجاتگران، پایگاه ها، انبارها و تجهیزات امدادی اعزام شدند، این هماهنگی و نظارت حداقل تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه تلفن ۱۱۲ "ندای امداد" به صورت شبانه روز آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است، خاطر نشان کرد: هموطنان و مسافران برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

جمعیت هلال احمر استان گیلان ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد.

هواشناسی استان گیلان برای روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته بارش برف در ارتفاعات و مخلوط برف و باران در جلگه را پیش بینی کرده است. 

کپی