اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

رییس هیات و سرپرست تیم هندبال سربداران سبزوار:

امتیاز سربداران را مجانی واگذار نکردیم/ مسئولان اشتادسازه فیش ۸۰ میلیون را ارائه کنند

امتیاز سربداران را مجانی واگذار نکردیم/ مسئولان اشتادسازه فیش ۸۰ میلیون را ارائه کنند

جعفر دولت آبادی گفت: هیچ تیمی و هیچ بازیکنی برای شهر دیگر مجانی بازی نمی‌کند و همه این‌کارها به این خاطر بوده که اشتادسازه کلیه بدهی های سربداران را پرداخت کند.

بعد از جلسه کمیته انضباطی فدراسیون هندبال و صدور احکام تیم اشتادسازه که سال گذشته امتیاز تیم سربداران سبزوار را گرفته بود بازیکنان تیم سربداران نسبت به پرداخت نشدن قراردادهایشان و تغییر حکم کمیته انضباطی واکنش نشان دادند.
بعد از این موضوع مالک باشگاه اشتادسازه گفت ما تنها قرار بوده برای این تیم هزینه کنیم که ۷۰ تا ۸۰ میلیون هزینه کرده‌ایم.
اکنون رییس هیات هندبال و سرپرست تیم سربداران سبزوار می‌گوید اشتادسازه هیچ هزینه‌ای برای این تیم نکرده، همچنین هیچ تیم و باشگاهی برای شهر دیگر مجانی بازی نمی‌کند و تیمی که قدمت چندین ساله دارد امتیازش را رایگان واگذار نمی‌کند.

سرپرست تیم سربداران سبزوار در گفت و گو با ایسنا در خصوص واگذاری امتیاز سربداران به اشتادسازه و بدهی‌ها و هزینه‌های موجود اظهار کرد: یک تیم زمانی که می‌خواهد امتیازش را واگذار کند تیم مقابل باید هزینه‌ها و بدهی ها را متقبل شود. تیمی که ۳۰ سال قدمت دارد بدون هیچ دریافت پولی به شهر دیگری انتقال می‌یابد؟ آیا این موضوع امکان پذیر است؟ ما اصلا قصد انتقال به اشتاد سازه را نداشتیم اما نامه فدراسیون بر این اساس بود که انتقال و تغییر نام منوط به پرداخت کلیه بدهی‌های باشگاه سربداران توسط اشتادسازه خواهد بود. ما طبق این نامه پیش رفتیم. اگر قرار بود ما با نام اشتادسازه بازی کنیم و پولی برای بازیکنان نگیریم برای شهر خودمان بازی می‌کردیم‌. مگر دیوانه هستیم که برای یک شهر دیگر بازی کنیم.

وی افزود: اکنون آقای حسامی اعلام کردند ۷۰ تا ۸۰ میلیون برای تیم ما هزینه کرده‌اند لطفا فیش و واریزی‌های این موارد را برای ما ارسال کنند. این آقایان هزینه‌ آنچنانی برای تیم ما نکردند، یک پاداش ۳ میلیون تومانی در کرمان به بازیکنان دادند که به هر نفر ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان رسید. می‌گویند دو پرواز گرفتند در حالی که فقط یک پرواز برای دهدشت گرفتند که آن هم بخشی از پول را خودمان دادیم. بازی ذوب آهن و مس کرمان را خودم اتوبوس گرفتم و تیم را فرستادم که با نام اشتادسازه بازی کردیم. هزینه‌ها را خودم انجام دادم و فاکتورها را به آقای سهمی مدیر باشگاه ارایه کردم تا ظرف ۲۴ ساعت هزینه‌ها را واریز کند اما هنوز واریز نکرده است. می‌گویند واریز کردیم چرا فیش ها را نمی‌فرستند که ما هم بدانیم به چه حسابی فرستادند. ما که شماره حسابی ندادیم.

وی گفت: ما حتی تیم نونهالان را با نام اشتادسازه اعزام کردیم و هزینه‌ها را سرپرست تیم انجام داده است، سهمی به ما اعلام کرد که نونهالان با نام اشتادسازه به مسابقات بروند و هزینه ها را خواهد داد. تنها هزینه‌ای که اشتادسازه برای تیم مردان کرده‌ هزینه هتل اصفهان و بخشی از پرواز دهدشت بود. بخش دیگر هزینه پرواز را شعبانپور داد. ۴ میلیون هم برای دهدشت هزینه کرده. من مانده‌ام که این ۷۰ - ۸۰ میلیون را برای تیم مردان کجا هزینه‌ کرده‌اند؟ اگر کرده‌اید فیش‌ها را ارائه کنید. ما کلا با نام اشتادسازه با ذوب آهن و مس کرمان بازی کردیم. مشهد هم رفتیم تا با تیم نفت و گاز بازی کنیم که نفت و گاز نیامد و شبانه برگشتیم. بازی با سپاهان هم نمی‌دانم چرا لغو شد و بازی پنجم هم با دهدشت انجام دادیم. سایر بازی‌ها هم که به خاطر کرونا لغو شد.

وی گفت: من تعجبم این است که همه این مستندات را ما به فدراسیون هم اعلام کردیم و آنها رای اولیه را صادر کردند. چطور اکنون فدراسیون در جلسه دوم بدون حضور نماینده سربداران صحبت خود را نقض می‌کند. مگر می‌شود اشتادسازه در جلسه اول نامه نداشته باشد و در جلسه دوم در غیاب ما مستندات آورده باشد. فدراسیون اکنون نامه اولیه خود منوط به پرداخت کلیه هزینه ها و بدهی ها را نقض و رای جدید صادر می کند. این موضوع برای هیچ فردی قابل قبول نیست.

دولت‌آبادی در پایان گفت: هیچ تیمی و هیچ بازیکنی برای شهر دیگر مجانی بازی نمی‌کند مگر می‌شود که یک تیم که ۲۰ - ۳۰ سال قدمت دارد امتیازش را مجانی واگذار کند؟ همه این‌کارها به این خاطر بوده که اشتادسازه کلیه بدهی ها را پرداخت کند. امسال هم که تیم مردان نداشتند و تنها تیم بانوان دادند./ایسنا

کپی