اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

دنیای جادوگران در قاب کوچک

دنیای جادوگران در قاب کوچک
دنیا پاپایی خبرنگار

در سال 2020 شبکه نتفلیکس سریال انیمیشنی برای کودکان بالای 7 سال و نوجوانان به‌نام «جادوگران: داستان‌های آرکادیا» پخش کرد. طبق اخباری که سایت نتفلیکس منتشر کرده این سریال به کارگردانی گی یرمو دل تورو تنها یک فصل دارد که 10 قسمت است و برای ادامه فصل دوم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.


نکته چشمگیر این سریال حضور گی‌یرمو دل تورو گومز است که او استاد فانتزی در سینما است و فیلم‌های «هزارتوی پن» و «به شکل آب» هم جوایزی کسب کرده و هم در گیشه و در بین مردم محبوب بوده است. فیلم اخیر او و «جادوگران» هم به تازگی پخش شده است.
هنرپیشگان شناخته شده‌ای صداپیشگی این انیمه را برعهده داشتند از جمله لنا هدی: مورگانا (که با بازی تاج و تخت وی را به یاد داریم)؛ دیوید بردلی: مرلین (که در هری پاتر نقش خدمتکار بد اخلاق را برعهده داشت)؛ کالین اودونوگو: دوکسی کاسپران که کالین نقش بسیار پررنگی در سریال روزی روزگاری داشت و لکسی مودرانو: کلر نونیز. این انیمیشن موفق به کسب 8.3 امتیاز از 10 امتیاز از سایت IMDB شده است.
داستان این کار درباره پسر جادوگری به‌نام دوکسی است که همراه با استادش مرلین و قهرمانان دیگری به جنگ هیولا‌هایی که در شهر کملوت هستند می‌روند و اتفاق‌هایی که دشمنانشان از جمله مورگانا برایشان پیش می‌آورد را از بین می‌برند. در ایران نیز این انیمیشن توسط فیلیمو و نماوا حمایت شده و می‌توانید از این طریق به تماشای آن بنشینید.
در سال 2014-2008 نیز توسط شبکه BBC one سریال به‌نام «مرلین» به کارگردانی دیوید موور پخش شد که در سال 2019 امتیاز این سریال به شبکه نتفلیکس داده شد. در این سریال کالین مورگان (مرلین)؛ بردلی جیمز (آرتور پندراگون)؛ کتی مکـگریت (مورگانا)؛ انجل کولبی (گوینور)؛ ریچارد ویلسون (گایووس) و آنتونی هِد (اوتر پندراگون)، نقش‌آفرینی کردند. در این سریال مرلین جادوگری است که به خاطر ممنوع بودن جادو در شهر کملوت مخفیانه از آرتور مراقبت می‌کند تا او به سلطنت برسد. مورگانا که دختر یکی از پادشاهان شهر‌های اطراف بوده و پدرش در جنگ با اووتر کشته شده از دوران طفولیت با آرتور بزرگ شده و به نوعی خواهر اوست که درونش جادوی سیاهی وجود دارد و در قسمت‌های بعدی به‌عنوان دشمن مرلین شناخته می‌شود.
این سریال پنج فصل است که هر فصل سیزده قسمت دارد و مجموعاً شصت و پنج قسمت است.
تا حدودی می‌توان گفت که «جادوگران: داستان‌هایی از آرکادیا»، بسیار شبیه به سریال مرلین است و پیشنهاد خوبی است که افرادی که علاقه‌مند این ژانر هستند و قصد دیدن این انیمیشن را دارند ابتدا به تماشای سریال مرلین بپردازند.


 

کپی