اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کشف بیش از ۶ تن کابل سرقتی در انار

کشف بیش از ۶ تن کابل سرقتی در انار

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف محموله سیم و کابل سرقتی به وزن ۶ تن و ۴۶۸ کیلو گرم از ۲ دستگاه کامیونت در عملیات پلیس شهرستان انار خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان انار با انجام اقدامات اطلاعاتی از حمل مقادیری سیم و کابل سرقتی در پوشش حمل ضایعات با استفاده از ۲ دستگاه کامیونت مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی بیان کرد: در این رابطه ماموران با استقرار و پایش نامحسوس محور رفسنجان به انار موفق شدند ضمن شناسایی و توقیف کامیونت های مورد نظر در بازرسی از آن ها ۶ تن و ۴۶۸ کیلوگرم سیم و کابل سرقت شده از خطوط هوایی انتقال برق را کشف و در این رابطه ۶ متهم را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: با تشکیل پرونده و پی جویی ماموران مشخص شد افراد دستگیر شده به عنوان مالخر سیم های سرقتی را از شهرستان های سیرجان، رفسنجان، شهربابک و انار خریداری و قصد داشتند آن ها را در پوشش حمل ضایعات به مرکز کشور منتقل کنند که خوشبختانه با هوشیاری و کار اطلاعاتی خوب ماموران دستگیر شدند و به جرم ارتکابی خود اعتراف کردند.

وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی و ادامه تحقیقات پلیسی برای شناسایی و دستگیری سارقان مرتبط با این مالخران خاطرنشان کرد: برابر نظر کارشناسان در پی وقوع این سرقت ها حدود ۶۰ میلیارد ریال به شبکه و تاسیسات برق خسارت وارد و ارزش این تجهیزات برق رسانی ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

شهرستان انار در فاصله ۲۱۰ کیلومتری شمال مرکز استان قرار دارد.ایرنا 

کپی