اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

محیط بانان همیشه بیدار دنا در برف و سرما

محیط بانان همیشه بیدار دنا در برف و سرما

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقتی در ساعت ۳ بامداد متخلفین متوجه حضور محیط بانان در نزدیکی خود می شوند اسلحه و پروژکتور را زمین انداخته و متواری می شوند.

"سید اسدالله هاشمی" افزود: محیط بانان پارک دنا که شبانه روز مشغول پایش و حفاظت از دهمین ذخیرگاه زیست کره ایران هستند، شب گذشته راس ساعت یک بامداد، متوجه نوری در ارتفاعات صخره های سفید پوش دنا می شوند.

وی تصریح کرد: مامورین بلافاصله به محل اعزام و پس از دو ساعت پیاده روی در برف و سرما با اقدامات مناسب خود تا نزدیک متخلفین پیش می روند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: سفید پوش بودن دامنه ها از برف باعث می شود، متخلفین متوجه حضور مامورین شده، اسلحه و پروژکتور خود را زمین انداخته و متواری شوند.
هاشمی تاکید کرد: یک قبضه اسلحه گلوله زنی کشف و ضبط و مطابق با قانون به همراه پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.
وی ضمن هشدار به متخلفین ادامه داد: متخلفین بدانند دنا ۲۴ ساعته و شبانه روز حفاظت می شود، هرگونه تخلف به این ذخیرگاه از چشم مامورین دور نخواهد ماند و با همکاری خوب دستگاه قضا در استان و شهرستان ها با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد.
هاشمی بیان کرد: هر ساله در فصول پائیز و زمستان به علت بارش برف و سرمای شدید در مناطق کوهستانی استان به ویژه دنا، حیات وحش از جمله کل و بز وحشی برای تامین غذا و علوفه مورد نیاز خود به حاشیه جاده ها و روستاها پناه می آورند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به همین دلیل زمستان برای حیات وحش فصل پرخطری بوده و به جهت آسیب پذیر بودن نیازمند مراقبت و همکاری بیشتر جوامع محلی برای حفاظت از حیات وحش و جلوگیری از هرگونه آسیب به آن ها هستیم.
وی ضمن تشکر از همیاران محیط زیست و جوامع محلی که همواره دوستدار حیات وحش بوده و همکاری خوبی با محیط بانان دارند، اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد سودجو و فرصت طلب از شرایط آسیب پذیری حیات وحش در زمان بارش برف، سوء استفاده می کنندکه همکاری بیش از پیش جوامع محلی را خواستاریم .
به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد، هاشمی با اشاره به ناچیز بودن اعتبارات محیط زیست استان در قیاس با وظایف و سختی شرایط کار بیان کرد: می طلبد دیگر مسئولین یاری گر ما در حفاظت از ذخیره گاه فرا نسلی خود باشیم./ ایسنا

کپی