اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

پیام قدردانی بیت آیت‌الله یزدی از مردم

پیام قدردانی بیت آیت‌الله یزدی از مردم

بیت آیت‌الله محمد یزدی با انتشار پیامی خطاب به مردم از حضور آنان در مراسم تشییع و خاکسپاری آن مرحوم قدردانی کرد.

متن این پیام به شرح زیر است: «با رحلت حضرت آیت الله محمد یزدی قدس الله نفسه الزکیّه، ایامی آکنده از غم و اندوه برما گذشت. ما پدری مهربان و استادی کامل را از دست دادیم. پیش از انقلاب سخنرانی‌های آتشینِ برآمده از اعتقاد و یقین خالص او به نهضت امام خمینی قدس سرّه؛ عشق به اسلام و انقلاب را در دل‌ها شعله‌ور می‌کرد. او برای احیای نهضت اسلامی مشقّت‌های فراوان زندان‌ها و تبعیدها را به جان خرید. پس از انقلاب، حضور ایشان و انجام وظیفه در مسیر پیش‌برد آرمان‌های انقلاب اسلامی و صیانت از آن در سنگرهای گوناگونی مانند مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، قوه قضاییه، مجلس خبرگان رهبری، مهدیه تهران، رسیدگی به شئون حوزه‌های علمیه و مجالس درس و بحث ادامه یافت و با نیک‌نامی به فرجام رسید. مجاهدت‌های مستمر یادشده؛ هرگز آن وجود گرامی را از ما دور نکرد و خانواده، همواره دست پرمهر او را بر سر خود احساس می کرد. معرفت و محبت شگفت او به اسلام و ذوات مقدس معصومان (علیهم السلام) و عشق به حضرت ولی‌عصر(عج) و نائبان بر حقش امام خمینی و رهبری عظیم‌الشان انقلاب، از او شمعی فروزان از معرفت و عاطفه در میان ارحام، بستگان و ارادتمندان ساخته بود. آن فقیه عالیقدر همه وجود خود را وقف اسلام، نظام اسلامی و پاسداری بی‌وقفه از ارزش‌های اسلامی کرد. فقیهی جامع و اثرگذار که پس از عمری مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر و فداکاری و ایثار در راه اعتلای کلمه توحید و معارف اهل بیت (علیهم السلام) با آرامش و اطمینان به ملکوت اعلی پیوست.

بر خود فرض می‌دانیم شاکر الطاف الهی و سپاس‌گزار محبت و همدردی همه عزیزانی باشیم که هر یک با ابراز لطف و محبت خود بر دل‌های دردمند ما مرهم نهادند. بدین‌وسیله مراتب سپاس و قدردانی متواضعانه خود را به پیشگاه مقام معظم رهبری (مدّظله الوارف)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رییس و نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، اعضای معزز شورای نگهبان، رییس جمهور و اعضای محترم هیأت دولت، رییس و نمایندگان عزیز مجلس شورای اسلامی، رییس و اعضای مکرّم قوه قضاییه، رییس و اعضای بزرگوار مجمع تشخیص مصلحت نظام، علما و فضلای شریف حوزه و دانشگاه، شورایعالی حوزه علمیه، ائمه جمعه و نمایندگان محترم ولی فقیه در استان‌ها، نهادها و ارگان‌ها، تولیت محترم آستان قدس رضوی، آستانه مقدسه حضرت معصومه (سلام الله علیها)، صدا و سیما، شخصیت‌های کشوری و لشگری، مسئولان و مدیران استان قم: استاندار، شهردار و فرماندار محترم، اقوام، دوستان، آشنایان و آحاد ملت شریف ایران اسلامی اعلام می کنیم و از کسانی که به صورت کتبی یا تلفنی و یا با حضور در مراسم تشییع و خاک‌سپاری شرکت کرده و یا با نماز و دعای خود روح بلند ایشان را میهمان کرده و فقدان آن عزیز راحل را تسلیت گفتند و موجب تسلای بازماندگان شدند، سپاسگزاری می‌کنیم. حضور با شکوه و دور از انتظار انبوه مومنان و به خصوص طلاب و فضلای انقلابی در مراسم تشییع و خاک‌سپاری پیکر آن پیرو شایسته و صادق امام (قدس سرّه الشریف) و یار با وفای رهبری (دام ظله العالی) به رغم اهتمام خانواده بر سرعت در مراسم تجهیز و سفارش آن مرحوم برای عدم ایجاد زحمت در این شرایط خاص، جلوه‌ای از حق‌شناسی مردم عزیز نسبت به ایشان بود.

خدا را بابت همه الطاف بی کران پیدا و نهانش شاکریم. از خدای سبحان توفیق روزافزون همه مردم عزیز را در حمایت و دفاع همیشگی از نظام اسلامی و دستاوردهای آن، پیروی از رهبری عظیم الشأن انقلاب و پیوند با عالمان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) خواستاریم و برای آن عزیز سفرکرده رضوان خدا و معیت با انبیاء و اولیاء الهی و شهیدان راه حق در آخرت را مسألت می‌کنیم»/ایسنا

کپی