اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

وزیر دفاع: بودجه بسیار مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح اختصاص یافت

وزیر دفاع: بودجه بسیار مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح اختصاص یافت

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ بسته بیمه تکمیلی سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با پوشش بیشتر و جامع‌تری ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی روز یکشنبه با حضور در بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران و در دیدار کادر درمانی و پرستاران این بیمارستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت به ویژه ۲شهید مدافع سلامت وزارت دفاع و تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار از زحمات و تلاش‌های صادقانه پرستاران عزیز در حوزه بهداشت و درمان کشور تجلیل کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهارکرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار سال گذشته با پرستاران، شغل پرستاری را ترکیبی از مجموعه ارزش‌های اخلاقی و فضائل انسانی خواندند و این موضوع نشانگر اهمیت و جایگاه ویژه این شغل شریف و خطیر در جامعه اسلامی و توجه همه ارکان کشور به مسئولیت مهم پرستاران است.

حاتمی با تجلیل از مقام شامخ عقیله بنی‌هاشم، پیام‌آور کربلا، حضرت زینب (س) افزود: نگاه به نقش بی‌بدیل حضرت زینب(س) در حادثه عبرت‌آموز کربلا در انتقال پیام عاشورا و نگهداری و مراقبت از کاروان اهل بیت عصمت و طهارت، بهترین الگو و جامع ترین رفتار برای پرستاران به شمار می‌رود.

وی در ادامه با تشریح مسئله سلامت به عنوان اولین مسائل مهم زندگی جوامع گفت: هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمت‌های بزرگی است که انسان تا از آن نعمت‌ها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آن را درک نمی‌کند و مجموعه پزشکی و پرستاری و سایر دستگاه‌های سلامت، در واقع تأمین‌کننده این نعمت بزرگ برای جامعه‌اند و نقش پرستار در این میان، نقش بسیار برجسته و ارزشمندی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نقل از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اقدامات اثرگذار پرستاران گفت: پرستاران، دردآشنایان همه بیماران و از کار افتادگان هستند، مونس لحظه‌های درد و رنج انسان‌هایی هستند که نیاز به مونس و پرستار دارند و این قشر عزیز حقیقتاً فرشتگان رحمت برای همه افراد بیمار و بیماردار جامعه محسوب می‌شوند.

حاتمی با اشاره به شرایط امروز کشور در مبارزه با ویروس کرونا گفت: آنچه بیش از همه به مردم و جامعه آرامش می‌دهد تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی، جهادی و جان برکفانه جامعه پزشکی و پرستاری است که زبان از تقدیر و تشکر خالصانه و ایثارگری پرستاران و کادر درمان قاصر است و قطعاً همه مردم و مسئولان قدردان این خدمات ایثارگرانه هستند و امیدواریم با همکاری و مشارکت مردم و رعایت نکات بهداشتی از این پدیده نیز به سلامت عبور کنیم.

وی با تأکید بر توجه ویژه وزارت دفاع به مقوله بهداشت و درمان کارکنان و خانواده نیروهای مسلح افزود: با اهتمام دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار و بودجه بسیار مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مساح اختصاص یافته است و امیدواریم بتوانیم بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در مرکز درمانی نیروهای مسلح و سایر مراکز طرف قرار داد در سطح کشور به نیروهای مسلح تقدیم کنیم.

وزیر دفاع با بیان افزایش بسته‌های تشخیصی و درمانی ویژه بیماری کرونا گفت: تمامی داروهای مخصوص بیماری کرونا که توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی نیروهای مسلح تأیید شده باشد را تأمین و فراتر از ستاد ملی کرونا در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار دادیم. 

حاتمی با اشاره به توسعه خدمات درمانی نیروهای مسلح به بیماران گفت: از ابتدای آذرماه امسال فرانشیز دارو برای دارندگان دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح در سراسر داروخانه های کشور کاهش ۵۰ درصدی یافت.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ بسته بیمه تکمیلی سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با پوشش بیشتر و جامع‌تری ارائه خواهد شد، گفت: این بسته تکمیلی از ساده‌ترین خدمات مانند ویزیت پزشکان تا انواع آزمایش و بیماری‌های خاص را در برخواهد گرفت.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با تحلیل شرایط تحریمی امروز ایران اسلامی توسط نظام سلطه گفت :با توکل برخداوند متعال، تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری، وحدت و همبستگی ملی، همت و اراده ملت و دولت در وضعیتی هستیم که علیرغم فشار حداکثری دشمن و تحریم‌های همه‌جانبه و ظالمانه، تمام نیازهای داخلی کشور را با همت متخصصین متعهد صنعت دفاعی، شرکت‌های دانش بنیان و همکاری نیروهای مسلح خودمان تأمین می‌کنیم و نسبت به گذشته در ابعاد مختلف علمی، دانشی، تجربی، ظرفیت‌های نیروی انسانی و ... دست برتر را داریم و مطمئن هستیم با مقاومت و ایستادگی از این مقطع حساس نیز با سربلندی و پیروزی عبور خواهیم کرد./ایرنا

کپی