اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز پرستار

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز پرستار

وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت روز پرستار نوشت: ارزش مسؤولیت پذیری پرستاران را بیش از گذشته درک می‌کنیم.

متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

«پرستاری حرفه‌ای ارزشمند آمیخته باصداقت، صبر و بردباری، تخصص و مهارت است و با طیف وسیعی که درسیطره شغلی خود دارد وظیفه‌ای سنگین و مؤثر در جامعه به شمار می‌آید.

پرستاران به‌عنوان رکن مهم و بنیادی نظام سلامت و درمان باوجود سختی‌ها و ناملایمات، نهایت تلاش خود را در جهت انجام‌وظیفه و خدمت‌رسانی به بیماران به کار می‌گیرند تا با طبابت، مراقبت و اعتماد بخشی به آنان ادامه مسیر درمان و زندگی را امیدبخش‌تر ترسیم کنند.

این روزها در شرایطی که شیوع کرونا سختی‌های بسیاری را بر جامعه تحمیل کرده است، ارزش مسؤولیت پذیری پرستاران را بیش از گذشته درک می‌کنیم، پرستارانی که با ایثار و گذشت خود در خط مقدم مقابله با این بیماری در حال خدمت‌اند تا همچنان نسیم امیدواری و سلامتی در جامعه بوزد و آرامش و آسایش به ارمغان بیاورد.

روز پرستار درگاه شمار ملی ما مصادف با ولادت باسعادت حضرت زینب سلام‌الله علیها است و از ایشان به نام پرستار تمام نیکی‌ها و ارزش‌های مقدس عاشورا یاد می‌شود چراکه با صبر و استقامت، مهر و عاطفه و معرفت و ایمان خود مصائب واقعه عاشورا را پرستاری کردند و منادی انسانیت و آزادی شدند.

اینجانب ضمن تبریک میلاد حضرت زینب سلام‌الله علیها، با قدردانی از تلاش خالصانه و تعهد صادقانه پرستاران، روز پرستار را به شما عزیزان تبریک می‌گویم و از خداوند متعال سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزونتان را مسألت دارم».

/ایسنا 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی