اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

حسام سریال «شرم» از کارگری در تره‌بار تا بازی در کنار سیروس گرجستانی و پرویز پورحسینی

حسام سریال «شرم» از کارگری در تره‌بار تا بازی در کنار سیروس گرجستانی و پرویز پورحسینی

میلاد میرزایی نقش رشید را در بانوی عمارت بازی کرد و حالا با نقش امیرعلی و حسام در سریال‌های شبکه دو و سه دیده می‌شود و این روزها جلوی دوربین "دعوت نحس" است.

میلاد میرزایی بازیگر نقش حسام در سریال «شرم» از آغاز دوران بازیگریش و کارهایی که تا امروز انجام داده گفت: دوبله کار می‌کنم و کار کردم؛ جای کاراکترهای بسیاری از فیلم سینمایی، سریال و انیمیشن صحبت کرده‌ام. نریشنِ تیزرهای تبلیغاتی هم خوانده‌ام و در این کار توانمندم؛ شاید شنیده باشید که نریشنِ برخی از آیتم‌های "فوتبال‌برتر" هم با صدایِ من است. همیشه سعی کرده‌ام طوری فعالیت کنم که نگویند چون خوش‌تیپ و چشم رنگی بوده، بازیگر شده! سراغ همه ‌چیزهایی که بازیگر به آن‌ها نیاز دارد رفتم و حرفه‌ای یاد گرفتم.

کلاس‌های تئاتر از سال 1383- 1384 رفتم، موسیقی را حرفه‌ای دنبال کردم و به صورت متعدد، کلاس‌های بیان رفتم و روزی 17 ساعت تمرین کردم. عکاسی حرفه‌ای و فیلمسازی را دنبال کردم؛ بازیگر مورد علاقه‌ام خاویر باردم است، شاید خودش آنقدر خبر نداشته باشد در زندگی‌اش دنبالِ کارهای متفاوت او هستم. هم سازهای موسیقی را می‌شناسد، عکاسی و نقاشی هم می‌داند. یعنی در واقع از همه رشته‌های هنری سردرمی‌آورد و به قولی همه فن حریف است. تمام تلاشم همین ست که بازیگر عمیق و خوبی باشم حالا چقدر موفق بوده‌ام باید بقیه بگویند.

من بابلی‌ام و افتخار می‌کنم به جایی که رشد کرده‌ام و خانواده‌ای که همیشه زحمتم را کشیده‌اند. همیشه کار کرده‌ام و زمان‌هایی که پول شهریه کلاس‌هایم را نداشتم و در بازار روز از ساعت 11 شب تا 6 صبح در تره بار کار می‌کردم. بر و بچه‌های بازار روز شاهدند؛ در باغِ مردم روزمزد کار می‌کردم. بنایی و کارگری کردم و از این سخت‌کوشی بسیار خوشحالم. وضعیت مالی خوبی نداشتم و نمی‌توانستم گیتار بخرم و یا شهریه کلاس‌های موسیقی‌ام را بپردازم.

جالب است بدانید در تهران کسی را نمی‌شناختم و کسی را نداشتم. رفتم شرکت داروسازی فارماشیمی و گفتم می‌خواهم کار کنم. گفتند کارگر می‌خواهیم! از ساعت 5 صبح تا 9 شب. کانتینر بار می‌آورد و من خالی می‌کردم. یادم نمی‌رود سریالی در حال پخش بود که من در آن کار ایفای نقش کردم؛ فکر می‌کنم "رنج پنهان" بود. آن اواخر مدیرعامل مرا دید و گفت تو همانی که در این سریال می‌بینیم. من گفتم اینجا هستم!

در «بیگانه‌ای با من است» که از شبکه دو پخش می‌شود من نقش امیرعلی را دارم. امیرعلی نقشی است که کل سریال راجع به اوست. پسر پرویز پورحسینی در سریال چه افتخاری واقعاً. افتخاری دیگر که باز در کارنامه‌ام به آن مفتخرم، کار با انسان کاربلد و دانایی همچون "احمد امینی" کارگردان این سریال که خیلی دوست داشتم با او کار کنم. نقشم زیاد نیست اما بازخوردهای خوبی گرفتم.

چند جا گفتند شبکه دو و سه، دو کار همزمان روی آنتن داری؟! 17 سال است کار می‌کنم با چه مشقت‌ها و سختی‌هایی روزگار گذراندم تا اینجا رسید. این چیزها را می‌شنوم و می‌بینم، دل‌چرکین می‌شوم. نمی‌دانند چه سختی‌هایی را پشت سر گذاشتم، پول کرایه نداشتم از شمال به تهران بیایم و راننده‌های آنجا شاهدند که با من ماهیانه حساب می‌کردند./ تسنیم

کپی