اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شمار آثار متقاضی فجر ۳۹ از ۱۰ فیلم گذشت

شمار آثار متقاضی فجر ۳۹ از ۱۰ فیلم گذشت

با گذشت ۶ روز از اعلام برگزاری قطعی جشنواره ملی فیلم فجر، اخبار منتشرشده از شرکت بیش از ۱۰ فیلم در این رویداد سینمایی حکایت دارد.

با انتشار اخبار تازه از سوی پروژه‌های در حال ساخت، شمار آثاری که در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر شرکت می‌کنند، از ۱۰ فیلم گذشته است. این در حالی است که تنها ۷ روز از نشست خبری دبیر جشنواره و اعلام برگزاری قطعی این رویداد سینمایی می‌گذرد.
ابراهیم شفیعی کارگردان فیلم سینمایی «حرف آخر» در گفتگو با صبا از آماده‌سازی این فیلم برای شرکت در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر خبر داد.

احمد احمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «بابا سیبیلو»به کارگردانی ادوین خاچیکیان نیز ارسال این فیلم برای جشنواره ملی فیلم فجر را تایید کرد.

همچنین با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «بانک‌زده‌ها» به کارگردانی جواد اردکانی، اعلام شد که این اثر در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر رونمایی خواهد شد.

طبق اعلام روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «شهربانو» به کارگردانی مریم بحرالعلومی، «رمانتیسم عماد و طوبا» به ‌کارگردانی کاوه صباغ‌زاده و «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری نیز در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر حاضر خواهند بود.

«لیپار» نیز که اولین فیلم بلند سینمایی حسین ریگی محسوب می‌شود، برای حضور در جشنواره ملی فیلم فجر آماده می‌شود.

بهمن کامیار تهیه‌کننده فیلم سینمایی «زمستان بود» به کارگردانی وحید پرشاد نیز از شرکت در جشنواره ملی فیلم فجر ۳۹ خبر داد. همچنین احمد تجری کارگردان فیلم سینمایی «گل به خودی» نیز از تلاش برای ارسال فیلم به این رویداد سینمایی خبر داده است.

محمد بصیری کارگردان «جعبه کوچک فلزی» نیز حضور این فیلم را در جشنواره ملی فیلم فجر تایید کرد.

این در حالی است که در روزهای گذشته نیز سازندگان آثاری چون «زد و بند» به کارگردانی داود نوروزی، «اتومبیل» به کارگردانی علی میری رامشه، «مصلحت نظام» به کارگردانی حسین دارابی، «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری و «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله آمادگی خود را برای شرکت در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر اعلام کرده بودند./صبا

کپی