اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

بغداد حمایت کشورهای منطقه از داعش را از یاد نمی‌برند

بغداد حمایت کشورهای منطقه از داعش را از یاد نمی‌برند

رئیس جمهوری عراق امروز (پنجشنبه) گفت: نمی‌توان نقش حمایتی دوستان در ائتلاف بین‌المللی و کشورهای منطقه را که در جنگ عراق علیه باندهای تروریستی تاریک در کنار این کشور ایستادند، فراموش کرد.

«برهم صالح» در بیانیه‌ای به مناسبت سومین سالروز پیروزی کشورش بر گروه تروریستی داعش اعلام کرد: در این روزها، ما دلاوریها و فداکاری‌های نیروهای امنیتی خود در پیروزی بر تروریسم داعش و آزادسازی شهرها و روستاها از چنگال آن را با احترام و قدردانی به یاد می‌آوریم. ما داستان‌های مقاومت و چالشی را که در جانفشانی‌های دلاوران ما تجسم یافت، تداعی می‌کنیم؛ جائیکه اقشار مختلف ملت عراق برای کرامت، عزت، آزادی و صلح در کنار این دلاوران ایستاد و از آنها حمایت و پشتیبانی کرد.

وی با تبریک به اقشار مختلف نیروهای مسلح عراق به خاطر این پیروزی، برای آنها امنیت و آرامش دائمی و برای کشورش ثبات و صلح آرزو کرد و افزود: در این یادبود جاودانه، ما با احترام و سپاس از فتوای جهادی آیت الله سیستانی (دام ظله) مرجع عالیقدر یاد می‌کنیم که باعث بسیج توانمندیهای ملت در مقابله با داعش شد و تاثیر بسزا و بزرگی در شکست تروریست‌ها و دستیابی به پیروزی داشت.

برهم صالح تصریح کرد: همچنین نمی‌توان نقش حمایتی دوستان در ائتلاف بین‌المللی و کشورهای منطقه را که در جنگ عراق علیه باندهای تروریستی تاریک در کنار این کشور ایستادند، فراموش کرد.

وی افزود: گروههای تروریستی تکفیری همچنان تغذیه و از اوضاع بی‌ثبات منطقه‌ای سوء استفاده می‌کنند و این امر تلاش بی‌وقفه برای کاستن از تنش‌ها در منطقه را ایجاب می‌کند.

امروز دهم دسامبر (۲۰ آذرماه) مصادف با سومین سالروز پیروزی عراق بر گروه تروریستی داعش است و دبیرخانه هیات وزیران این کشور امروز را به منظور گرامیداشت این مناسبت، تعطیل عمومی اعلام کرده است.

/ایرنا 

کپی