اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

برگزاری مسابقات حضوری شطرنج با ۱۴ بازیکن برتر جهان

برگزاری مسابقات حضوری شطرنج با ۱۴ بازیکن برتر جهان

قرار است رقابت های تاتا استیل به صورت حضوری با ۱۴ شطرنج باز برتر جهان برگزار شود.

باتوجه به شیوع کرونا بیشتر رقابت های حضوری شطرنج لغو و به زمان دیگری موکول شد. شطرنج بازان برای حفظ آمادگی خود در رقابت های آنلاین شرکت کرده که با استقبال خوب تماشاگران و بازیکنان همراه بود.

در بعضی از کشور ها هم به دلیل آمار کم کرونا، رقابتهای شطرنج به صورت حضوری پیگیری شد.

در جدیدترین مسابقاتا قرار است ۱۴ شطرنج باز برتر جهان در سوپرتورنمت تاتا استیل بایکدیگر به رقابت بپردازند. این مسابقات قرار است به صورت حضوری در شهر ویک‌آن‌زی هلند و از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ کار خود را پیگیری کند.

هشت و سومین مسابقات تاتا استیل درحالی برگزار می شود که شیوع کرونا باعث شده بسیاری از مسابقات ورزشی لغو شود. این مسابقات بعد از مشورت کامل با انجمن شطرنج هلند ، کمیته ملی المپیک هلند و مقامات ایمنی قرار است به صورت حضوری برگزار شود.

در این رقابت ها سلامتی بازیکنان، تماشاچیان احتمالی ، کارکنان و کارمندان از اولویت برخوردار بوده و سلامتی آنان به طور مداوم کنترل می شود.  هنوز هم مشخص نیست که تماشاچیان می توانند در این رقابت ها حضور داشته باشند یا خیر و حضور آنها بستگی به تصمیمات بعدی هلند دارد.

تاکنون فقط حضور آنیش گیری، نابغه هلندی شطرنج جهان در این رقابت ها قطعی است و قرار است نام شطرنج بازان دیگر به زودی اعلام شود./ایسنا

کپی