اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

صعود ۹ نماینده ایران به فینال پومسه آنلاین قهرمانی جهان

صعود ۹ نماینده ایران به فینال پومسه آنلاین قهرمانی جهان

۹ نماینده ایران توانستند به مرحله فینال رقابت‌های پومسه آنلاین قهرمانی جهان راه پیدا کنند.

مسابقات آنلاین قهرمانی جهان پومسه ۲۰۲۰ با حضور ۴۰۱ شرکت کننده از ۷۹ کشور در دو بخش انفرادی استاندارد و ابداعی از روز ۲۶آبان‌ماه تا ۲۵ آذرماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

در مسابقات قهرمانی جهان تنها ملی‌پوشان هر کشور می‌توانستند حضور پیدا کنند که رقابت‌های استاندارد در رده‌های سنی ۱۸ تا ۳۰ سال، ۳۱ تا ۴۰ سال، ۴۱ تا ۵۰ سال، ۵۱ تا ۶۰ سال، ۶۱ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال پیگیری می‌شود و در بخش ابداعی نیز پومسه‌روها در رده‌های سنی بالای۱۷ سال به اجرای فرم می‌پردازند.

نتایج قضاوت مرحله نیمه نهایی بخش استاندارد این دوره از رقابت‌ها امروز (شنبه) مشخص شد و ۹ پومسه‌رو کشورمان توانستند به فینال مسابقات جهانی راه پیدا کنند؛ نتایج بخش ابداعی نیز فردا (یکشنبه) اعلام می‌شود که در این بخش راضیه حسن‌لو و کوروش بختیار نمایندگان ایران هستند.

مرجان سلحشوری، نسترن ملکی، نرجس شریفی و سکینه هوشنگی ماه در گروه زنان و امیررضا مهربان، حمید نظری، محمدتقی حاتمی، نادر خدامرادی و هدایت آریان‌فر در گروه مردان توانستند جواز حضور در مرحله فینال را کسب کنند. مریم عربی و منصور خاندان نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

طبق برنامه قبلی که فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرده است، مسابقات فینال بخش استاندارد به صورت زنده (در هر روز ۲ رده سنی) طی روزهای ۱۷ تا ۲۲ آذرماه (۷ تا ۱۲ دسامبر) از ساعت ۲۱ به وقت کره‌جنوبی (۱۵:۳۰ به وقت تهران) برگزار خواهد شد. بارگذاری ویدئوهای مرحله فینال بخش ابداعی در روزهای ۱۷ تا ۲۱ آذرماه (۷ تا ۱۱ دسامبر) انجام می‌شود؛ قضاوت مرحله فینال بخش ابداعی روز ۲۲ و ۲۳ آذرماه (۱۲ و ۱۳ دسامبر) است و ویدئوهای مرحله فینال بخش ابداعی روز ۲۴ و ۲۵ آذرماه (۱۴ و ۱۵ دسامبر) پخش خواهد شد.

هدایت مردان ملی پوش پومسه برعهده حسینعلی نظری به عنوان سرمربی و مهدی صمدیان تبار به عنوان مربی است، سرمربی‌گری تیم ملی پومسه زنان نیز برعهده فاطمه اسدپور می‌باشد و مهسا مردانی نیز مربی تیم است./ روابط عمومی فدراسیون تکواندو

کپی