اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هشدار داد

روند نزولی بیماری کرونا در کرمان شکننده است

روند نزولی بیماری کرونا در کرمان شکننده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: سیر نزولی ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان بسیار شکننده است.

دکتر "حمیدرضا رشیدی‌نژاد" عصر امروز ۱۵ آذرماه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان کرمان اجرای طرح شهید سلیمانی در راستای مقابله با بیماری کووید ۱۹ را تنها راه نجات کشور از بحران کرونا دانست و بیان کرد: برای تداوم و استمرار بهبودی باید آموزش و اطلاع رسانی درباره این طرح در اولویت برنامه قرار گیرد تا همه مردم از این طرح به طور کامل آگاه باشند و این کار را از صدا و سیما و سایر خبرگزاری های رسمی استان می خواهیم انجام دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: متاسفانه شهرستان‌های شهربابک، راور و نرماشیر در وضعیت قرمز قرار دارند. هرچند تعداد بیماران آنها نسبت به گذشته کاهش یافته اما نسبت به جمعیت آنها، هنوز آمار مبتلایان و مرگ و میر زیاد است، به ‌طور مثال در شهرستان راور اکنون ۱۶ بیمار بستری وجود دارد که ۱۲ مورد آنها مثبت قطعی ابتلا به کووید ۱۹ است.

به گزارش ایسنا، "محمدعلی سلیمانی" معاون حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز در این جلسه گفت: به دلیل پهناور بودن استان کرمان، دوره وضعیت قرمزی این استان نسبت به سایر استان های کشور طولانی تر بوده و قطعا این روند نزولی بیماران کرونایی نیز در استان بسیار شکننده خواهد بود.

وی همراهی اجتماعی را مهمترین عامل موفقیت دانست و بیان کرد: درخواست داریم که علاوه بر شهر کرمان در شهرستان‌های بزرگ استان نیز تا شب یلدا محدودیت تردد شبانه ادامه پیدا کند.

براساس این گزارش، سرهنگ "علیرضا پریور" معاون فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: اگر طرح منع تردد شبانه در شهرستان‌های دیگر استان در ستاد استانی مقابله با کرونا مصوب شود نیروی انتظامی مشکلی در اجرای آن نخواهد داشت و از این پیشنهاد دادستانی کرمان نیز حمایت خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اصنافی که سلامت را اولویت جامعه دانستند، اظهار کرد: متاسفانه در سطح کلان شاهد هستیم که در کسب و کارهای مختلف بخشی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا نشده که این موضوع در استان کرمان نیز مستثنی نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای عملی شدن مصوبات اقتصادی ستاد کرونا در حد توان برای اجرای آنها کمک خواهیم کرد.

پورابراهیمی با بیان اینکه کمک‌هایی در راستای مسئولیت های اجتماعی بنگاه های بزرگ اقتصادی در راستای مقابله با ویروس کرونا در برخی شهرستان های استان کرمان گرفتیم، تصریح کرد: در نیمه دوم سال جاری نیز باید این کمک ها برای تجهیز بیمارستان ها، پوشش بهداشتی مناطق محروم، توزیع موادبهداشتی در مناطق روستایی، عشایری و کم برخوردار و ... صورت گیرد زیرا این اقدامات حداقل هایی برای کمک به دهک های پایین جامعه است./ ایسنا

کپی