اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

آیت الله نورمفیدی: اراده بکنیم تا کجا آباد را موشک باران می‌کنیم/ اگر اشکالی در کشور وجود دارد، متوجه همه است

آیت الله نورمفیدی: اراده بکنیم تا کجا آباد را موشک باران می‌کنیم/ اگر اشکالی در کشور وجود دارد، متوجه همه است

آیت الله نورمفیدی در درس خارج فقه و اصول خود با اشاره به شهادت شهید فخری زاده یادآور شد: این شهادت ها باعث می شود مردم ما هوشیارتر و بیدارتر شوند و زمینه تقویت همبستگی هر چه بیشتر را در بین ملت ما فراهم خواهد کرد. با شهادت دانشمند ارزشمند هسته ای کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده، این کلام نورانی امام راحل مصداق پیدا می کند که می فرمود: «بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود.»

امام جمعه گرگان افزود: شهدا با خون پاکشان نهال رشد و بالندگی جامعه را آبیاری می کنند و این نهال روز به روز بیشتر رشد خواهد کرد. اگر تا دیروز محسن فخری زاده یک نفر بود، امروز قطعا جمع زیادی در کلاس و مکتب او پرورش پیدا خواهند کرد و هر کدامشان یک فخری زاده خواهند شد. انشالله خداوند این شهید عزیز را با شهدای بدر و احد و کربلا محشور کند.

او ادامه داد: وقتی مردم لمس می کنند کسی را که در جهت پیشرفت این کشور پژوهش و تحقیق داشته و با تلاش مضاعف به یک جاهایی رسیده و دشمن جاهل و شرور این عزیز را از سر راه بر می دارد، قطعا اعتقاد و پایبندی مردم به حفظ کشور بیشتر خواهد شد، کشور ما در حال پیشرفت است و دشمن با ترور به دنبال از بین برداشتن عوامل پیشرفت نظام ما است. علماء و روحانیت باید این مسائل را  برای مردم تبیین کنند که کشور ما در حال پیشرفت است این روزها مردم ما با مشکلات بزرگ اقتصادی روبرو هستند. ضمن اینکه باید با مردم در مشکلات همراهی داشته باشیم، نمونه ‏های پیشرفت را هم برای مردم بازگو کنیم.

نماینده ولی فقیه گفت: در ریشه یابی مشکلات هم باید جانب انصاف را داشته باشیم، بدون تحقیق و دلیل گناه مشکلات را گردن کسی نیندازیم. همه در کشور از دولت، مجلس و قوه قضاییه مسئول هستند به هر حال اگر اشکالی وجود دارد، متوجه همه است. مطمئن باشید به یک بخش بر نمی گردد، چون کشور جزیره ای اداره نمی شود بلاخره یک مجوعه ای در اداره این کشور سهیم هستند.

آیت ا… نورمفیدی افزود: یک روز ما توان تولید سیم خاردار را هم نداشتیم، اما امروز شهر موشک داریم، اراده بکنیم تا کجا آباد را می توانیم موشک باران کنیم. این قدرت این کشور است. اینکه اینهمه با ما سرناسازگاری دارند برای همین پیشرفت های ما است. دشمن کشوری مثل عربستان را برای پولش می‏خواهد، پول سعودیها را می خورند و به آنها توهین هم می کنند و می‏گویند اینها گاو شیره ده هستند.

واقعا همه مسئولین ارشد کشور زحمت می کشند و بر تلاش همه آنها بنده یقین دارم، اینکه عده ای تهمت می زنند، من هیچ موافق نیستم. کشورهای اروپایی و حتی خود امریکا با توجه به اینکه مثل ما شرایط تحریم را ندارند دچار مشکلات اقتصادی هستند. ما باید ضمن همدردی با مردم در مشکلات بوجود آمده اقتصادی، شکرگزار خدا در نعمت های الهی نیز باشیم./ شفقنا

واعظی: از انتخاب بایدن ذوق‌زده نیستیم/ برخی شهید فخری‌زاده را حتی یک بار ندیدند اما به دولت حمله می‌کنند

واکنش نتانیاهو به ترور شهید محسن فخری‌زاده

 
 
 
کپی