اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

رهایی یک محکوم به قصاص در یک قدمی چوبه دار

رهایی یک محکوم به قصاص در یک قدمی چوبه دار

معاون قضایی رئیس کل دادگستری کرمان در امور شورا‌های حل اختلاف از بخشش اولیاء دم و رهایی محکوم به قصاص نفس از چوبه دار پس از ۸ سال با همت و تلاش شورای حل اختلاف ویژه زندان این شهرستان خبر داد.

مهدی تقی زاده،  معاون قضایی رئیس کل دادگستری کرمان در امور شورا‌های حل اختلاف از بخشش اولیاء دم و رهایی محکوم به قصاص نفس از چوبه دار پس از ۸ سال با همت و تلاش شورای حل اختلاف ویژه زندان این شهرستان خبر داد.

تقی زاده خبر گفت: محکوم این پرونده هشت سال قبل در پی یک نزاع و درگیری یک نفر را به قتل رسانده بود که بعد از مدتی توسط نیرو‌های انتظامی دستگیر و پس از طی مراحل قانونی روانه زندان شده است.

معاون قضایی دادگستری کرمان ادامه داد: با تشکیل پرونده قضایی برای این قاتل و طی مراحل قضایی، این فرد محکوم به قصاص نفس شده بود که با ابراز پشیمانی قاتل و خانواده وی برای جلب رضایت اولیاء دم پرونده جهت صلح و سازش به شورای حل اختلاف ارجاع شد.

وی خاطر نشان کرد: در شرایط حساس شیوع بیماری کووید ۱۹ اعضاء شورای حل اختلاف ویژه زندان مرکزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نحو مطلوب و شایسته توانستند پس از برگزاری چندین جلسه با خانواده مقتول، رضایت اولیاء دم را نسبت به عفو و بخشش قاتل جلب کنند و پرونده پس از ۸ سال با سازش مختومه و قاتل از چوبه دار رهایی یافت.میزان 

 

کپی