اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
2 شکست سنگین در انتخابی جام جهانی کار دست کارلوس داد

اخراج محترمانه کی‌روش از تیم ملی کلمبیا

اخراج محترمانه کی‌روش از تیم ملی کلمبیا

گروه ورزشی/ همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد 2 شکست سنگین متوالی کلمبیا مقابل اروگوئه (3-0) و اکوادور (6-1) در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه امریکای جنوبی کار دست کارلوس کی روش داد.

از هفته پیش زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه کلمبیایی‌ها دیگر تمایلی به ادامه همکاری با کی‌روش ندارند منتشر شد و کار تا جایی پیش رفت که برخی رسانه‌های محلی مدعی شدند تنها مانع این مهم، غرامت 2 میلیون یورویی در صورت اخراج و فسخ قرارداد است. شکست مقابل اکوادور سنگین‌ترین شکست کلمبیا در مسابقات مقدماتی جام جهانی از سال 1977 به بعد محسوب می‌شود و این موضوع ضربه سنگینی به جایگاه سرمربی پرتغالی زد.
در هر حال دیروز شایعات اخیر به واقعیت پیوست و خبری روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال کلمبیا قرار گرفت که حکایت از قطع همکاری(برکناری محترمانه) کی‌روش داشت. در بخش ابتدایی این خبر آمده بود:«فدراسیون و کی‌روش با یکدیگر به توافق رسیدند که این مربی دیگر به فعالیتش در تیم ملی فوتبال کلمبیا ادامه ندهد.» کی‌روش که فوریه ۲۰۱۹ (بهمن 1397) پس از جدایی از نیمکت تیم ملی فوتبال ایران، هدایت کلمبیا را برعهده گرفت در ۱۸ بازی سرمربی این تیم بود و صاحب ۹ برد، ۵ تساوی و ۴ باخت شد. شاگردان او در کوپا امریکا ۲۰۱۹ تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش رفتند ولی با شکست برابر شیلی در ضربات پنالتی حذف شدند. پس از این رقابت‌ها نتایج ضعیف سراغ کلمبیا آمد و این تیم شکست‌های سنگینی را در هفته سوم و چهارم انتخابی جام جهانی تجربه کرد. پیش از این گفته می‌شد در صورت فسخ قرارداد کی‌روش باید مبلغی حدود ۲میلیون یورو به او پرداخته شود و حال مشخص نیست «توافقی» که فدراسیون فوتبال کلمبیا به آن اشاره کرده چه مبلغی را شامل می‌شود. از سویی اعلام شد بزودی جانشین کی‌روش معرفی می‌شود و برخی رسانه‌ها از هرنان داریو گومس به‌عنوان اصلی‌ترین گزینه جانشینی مربی پرتغالی نام بردند. گومس 64 ساله بین سال‌های 1995 تا 1998 و 2010 تا 2011 سابقه هدایت کلمبیا را داشته است. گفتنی است کلمبیا با 4 امتیاز از 4 بازی در انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه امریکای جنوبی در رده هفتم جدول 10 تیمی این رقابت‌ها قرار دارد. «تری‌کالر» در 2 بازی‌ بعدی خود باید به مصاف برزیل و پاراگوئه برود.

کپی