اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

پرسپولیس بدون آل کثیر هم گلزن دارد

پرسپولیس بدون آل کثیر هم گلزن دارد

پیشکسوت پرسپولیس گفت: پرسپولیسی که در دیدار با شهرخودرو دیدیم تقریبا شبیه همان تیمی بود که فصل قبل همه حریفانش از ایستادن روبروی آن هراس داشتند.

برد پرگل پرسپولیس روبروی تیم شهرخودرو حال هواداران این تیم در آستانه ورود پرسپولیس به مرحله نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را بهتر کرد.


مرتضی کرمانی مقدم پیشکسوت پرسپولیس درباره برد پرگل پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر و شرایط یکی از بازیکنان این تیم در نبود عیسی آل کثیر حرف زد.

---

متن این گفت و گو در ادامه می آید:

* پرسپولیس بازی مهمی را برد! این تیم در دیدار با شهرخودرو را چطور ارزیابی می کنید؟

- بازی فوق العاده ای بود. پرسپولیس می توانست با کمی دقت بیشتر ۵، ۶ گل دیگر هم بزند که البته باز هم سه گل روبروی این تیم پرمهره و منسجم خیلی نتیجه خوبی بود.

* ظاهرا نبود آل کثیر به نوعی دیگر به چشم نمی آید؟

- فوتبال همین است. الان بحث محرومیت ناجوانمردانه عیسی مطرح است ولی گاهی اوقات ممکن است گلزن یا یکی از مهره های تاثیرگذار تیم دچار پارگی رباط صلیبی شود و مدتی از تمرینات و مسابقات دور بماند. مربی و بازیکنان باید بتوانند جای خالی او را پر کنند و الان پرسپولیس پس از سه هفته بالاخره فهمید که زندگی بدون عیسی چطور است. این وضعیت مستقیما به کادر فنی متوجه است و یحیی نشان داد توانسته این موضوع را برای تیمش جا بیندازد.

* آرمان رمضانی چرا اینقدر موقعیت از دست می داد؟

- بازیکنی که از یک تیم بدون تماشاگر به پرسپولیس می آید و در کوچه و خیابان مورد توجه همه قرار می گیرد باید خیلی اعتمادبنفس بالایی داشته باشد که در یک بازی پخش مستقیم بتواند بدون استرس بازی کند. این موضوع اصلا جای تعجب نداشت که رمضانی نتواند راحت بازی کند ولی این موضوع قابل حل است.

* چطور؟

- او نباید به حرف مردم و دوستانش در تیم پرسپولیس توجه کند. الان بدترین اتفاق این است که هم تیمی هایش به او بگویند "مهم نیست" و "درست می شود" و از این دلسوزی ها! لطفا کسی کاری به کار رمضانی نداشته باشد. او خودش بازی اش را می بیند و تنها یحیی گل محمدی است که می تواند با او حرف بزند و این وضعیت را برای او تغییر بدهد.

* پس می تواند گلزنی کند؟

- چرا نتواند؟ خیلی از مهاجمان سرشناس را سراغ داشته ایم که دچار این وضعیت شده اند و در یکی دو بازی یا حتی یک نیم فصل اصلا گل نزدند ولی این دلیل نمی شود که آنها را ناکارآمد بدانیم. او به خوبی خودش را در موقعیت قرار می دهد و این نشان از هوش بالایش دارد و فقط کمی استرس داشت.

* عملکرد کلی تیم را چطور ارزیابی کردید؟

- انسجام تاکتیکی که در تیم دیدیم بهتر از هفته های قبل بود و تقریبا همه ما را یاد پرسپولیسی انداخت که در فصول قبل دیده بودیم. البته انتظار داشتیم با این همه تغییرات در کادر بازیکنان این وضعیت را بوجود بیاورد ولی این بازی نشان داد هماهنگی به موقعی برای ورود به فینال لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس بدست آمده است.

* شهرخودرو را چطور دیدید؟

- متاسفانه خبری از تیم تاکتیکی و منظم فصل قبل نبود. شهرخودرو نفر دارد ولی بازیکنانش عجول و شتابزده عمل می کردند و مشخص بود یک کاری می خواهند انجام بدهند ولی نمی توانند یا نمی دانستند چطور کار کنند. البته پرسپولیس هم نشان داد موقعیت شناس است و از این وضعیت تیم حریفش به خوبی بهره برد.

* این بازی چقدر در دیدار فینال می تواند کمک کننده باشد؟

- شک نداشته باشید صدای برد پرسپولیس در همه آسیا پیچیده است. الان همانطور که ما مراقب حریف پرسپولیس هستیم آنها هم مراقب ما هستند و این پیروزی را به دقت آنالیز می کنند. امیدوارم این تیم که با این زحمت به اینجا رسیده است در نهایت با کاپ قهرمانی آسیا دل همه پرسپولیسی ها و مردم ایران را شاد کند./ مشرق

بیشتر بخوانید:

نامه باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ برای برگزاری بازی با نساجی در تهران

بیانیه اعضای سابق کارون اروند خرمشهر نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان

کپی