اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان‌ها تا ۳۰ درصد کاهش یافت

مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان‌ها تا ۳۰ درصد کاهش یافت

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش ۳۰ درصدی مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان ها خبرداد.

قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در دیدار با امام جمعه بروجرد ضمن تقدیر از حمایت‌های رهبری در ابعاد مختلف مربوط به کرونا افزود: حمایت‌های رهبری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موجب شد این ‌وزارتخانه بتواند در کنترل و درمان کووید ۱۹ نسبت به بسیاری از کشورها پیشرو باشد.

وی اظهار داشت:‌ دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز به همراه سایر دستگاه‌ها خدمات بسیاری انجام داده و مجموع محدودیت های کشوری موجب کاهش ۳۰ درصدی بیماران کرونایی شده است.

امام جمعه بروجرد نیز افزود: خدمات و تلاش‌های شبانه‌ روزی وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی و دانشگاه متبوع آن در لرستان قابل تقدیر است.

حجت الاسلام و المسلمین  علی حسینی اضافه کرد: در خصوص ویروس کرونا نیز خدمات بسیاری از سوی مسوولان بهداشت و درمان به مردم ارائه شد که انسان دوستی خود را با تقدیم دهها شهید در این راه، نشان دادند.

تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و با فوت ۳۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسید.

تا دهم آذرماه  ابتلای قطعی ۵۶ هزار و ۱۹۷ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یکهزار و ۱۵۰ نفر نیز جان باخته‌اند./ایسنا
 

کپی