اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا خبر داد

تداوم منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی

تداوم منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی

رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با تأکید بر اینکه طرح هوشمند مدیریت کرونا با توجه به وضعیت شهرها به لحاظ زرد، نارنجی و قرمز استمرار خواهد داشت از اعمال منع تردد شبانه از روز شنبه در شهرهای قرمز و نارنجی خبر داد.

 به گزارش ایسنا، حسین ذوالفقاری در پایان جلسه امروز ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: ظرف دو هفته گذشته تعدادی از شهرها از وضعیت قرمز خارج شدند به شکلی که از 160 شهری که در وضعیت قرمز بود در حال حاضر 64 شهر در وضعیت قرمز قرار گرفتند.
وی ادامه داد: از شنبه تا پایان هفته آینده منع تردد خودروهای شهری از ساعت 21 تا 4 صبح در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد تا به این ترتیب روند کنترل بیماری ادامه پیدا کند.
ذوالفقاری تأکید کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که اعمال شده است 30 درصد فشار روی مترو و اتوبوس کاهش پیدا کرده اما باز هم شاهد ازدحام جمعیت هستیم و علت آن است که بسیاری ادارات بر‌اساس مصوبه ستاد ملی اعمال محدودیت‌ها را انجام نداده‌اند و به نوعی تخلف کرده‌اند که البته در موضوع نظارت‌ها با این موارد برخورد خواهد شد.
وی تأکید کرد: اجرای این طرح در مرحله اول دو هفته بود و از حالا به بعد روزهای دوشنبه وضعیت شهرها توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و بر مبنای آن از شنبه بعد اعمال محدودیت‌ها انجام می‌شود. در حقیقت در این طرح یک هفته و دو هفته نداریم. استمرار طرح تا زمان کنترل بیماری ادامه پیدا خواهد کرد. علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نیز از همکاری و تعامل بسیار خوب مردم در رعایت محدودیت ۲ هفته‌ای خبر داد و گفت: به‌طور متوسط ۳۰ درصد از تراکم و تردد درون شهری تهران کاسته شده است. به گفته وی، تجمعات کوچک بخصوص خانوادگی بالاترین نقش را در گسترش و سرایت بیماری دارند و در حال حاضر بسیاری از مراجعان سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها از یک خانواده هستند.
 
کپی