اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹

ابوطالبی: مجلس صرفا در رأس همان اموری است که در دست مجلس است!

ابوطالبی: مجلس صرفا در رأس همان اموری است که در دست مجلس است!

حمید ابوطالبی در واکنش به اظهارات امروز قالیباف تاکید کرد : مسائل کلان حتّی در حوزه‌ی فرهنگ و اقتصاد و...هم در اختیار مجلس نیست، چه رسد به امنیت ملی و تصمیمات هسته‌ای؛به جهت شورای عالی انقلاب فرهنگی؛شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا؛ و... و در هسته‌ای هم شورای عالی امنیت ملی؛ قانون اساسی و تصمیمات این سال‌ها را دوباره بخوانید.

حمید ابوطالبی، مشاور سیاسی پیشین دفتر رییس جمهور، در حساب توییتری خود فیلم بخشی از اظهارات امروز محمدباقر قالیباف را منتشر کرد و نوشت: «مجلس در رأس امور هست، ولی تمامِ امور در دست مجلس نیست؛ مجلس صرفا در رأس همان اموری است که در دست مجلس است! مجلس انقلابی که ظاهرا دکترین تازه‌ای دارد، می‌تواند هر قانونی خواست وضع کند، ولو درخصوص مسائل هسته‌ای؛ ولی نمی تواند هرچه تصویب کرد را اجرا نماید، حتّی در مسائل اقتصادی.

قانون اساسی و تصمیمات این سال‌ها را دوباره بخوانید!

مسائل کلان حتّی در حوزه‌ی فرهنگ و اقتصاد و...هم در اختیار مجلس نیست، چه رسد به امنیت ملی و تصمیمات هسته‌ای؛به جهت شورای عالی انقلاب فرهنگی؛شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا؛ و... و در هسته‌ای هم شورای عالی امنیت ملی؛  قانون اساسی و تصمیمات این سال‌ها را دوباره بخوانید!»/انتخاب

کپی