اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

مرحوم شهیدی در کجا به خاک سپرده شد؟

مرحوم شهیدی در کجا به خاک سپرده شد؟

پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی روز سه‌شنبه با حضور مسئولان کشوری و خانواده های معظم شهدا و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تشییع شد.

پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمد علی شهیدی با بدرقه مسئولان کشوری و خانواده های معظم شهدا در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در جوار مزار حضرت آیت الله خوشوقت در مسجد بالای سر به خاک سپرده شد.

پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی روز سه‌شنبه با حضور مسئولان کشوری و خانواده های معظم شهدا و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تشییع شد.

در این مراسم شرکت کنندگان با قرائت زیارت عاشورا و ذکر یا حسین(ع) یاد آن مرحوم را گرامی داشتند.
قبل از ورود پیکر مرحوم شهیدی به شهرری،مراسم بزرگداشت و قرائت نماز بر پیکر ایشان، با حضور معاونان رئیس جمهوری و سایر مسئولان کشوری و لشکری در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی از جمله شخصیت‌های برجسته فرهنگی و سیاسی کشور بود که در ترویج فرهنگ دینی، اخلاقی، آرمان‌ها، ارزش‌های اسلامی و انقلابی و همچنین گسترش و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت با خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران از هیچ کوششی فروگذار نبود و در این بستر نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده است.
عالم وارسته‌ای که همواره چه پیش از انقلاب و به‌ویژه پس از انقلاب با تأسی از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خدمت به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکرد و سال‌ها در مسوولیت‌های مختلف اقدامات شایسته و ماندگاری داشت.
به ‌یقین اخلاق‌مداری، ایثار، تعهد، خلوص، تلاش و پشتکار وافر او در خدمت به خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان که حتی در زمان کسالت نیز با جدیت انجام می‌شد، زبانزد خاص و عام بود.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، سرانجام پس از طی یک دوره بیماری در ۹ آذر ۱۳۹۹ خورشیدی چشم از جهان فروبست.

/ایرنا 

کپی