اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

مشکل اوراق مشارکت مترو حل شد؟/ پاسخ محسن هاشمی

مشکل اوراق مشارکت مترو حل شد؟/ پاسخ محسن هاشمی

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا پول اوراق مشارکت زنده می شود یا نه؟ گفت: در حال حل بحث بدهی تامین اجتماعی هستیم تا وقتی که املاک شهرداری برای استعلام به تامین اجتماعی ارسال شود و بگوید که بدهی نداریم و اوراق حل شود.

محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: امروز جلسه شورای شهر به صورت ترکیبی حضوری – مجازی با حضور 19 عضو برگزار شد.

وی با بیان اینکه در یکی از تذکرات عضو شورای شهر درباره تصویب قانون شوراهای شهر در مجلس و کاهش اختیارات تذکر داد، گفت: قانون به شورا اجازه می دهد که عوارض مربوطه را تصویب کند اما گویا شورای نگهبان به این قانون مجلس اعتراض کرده و شورای شهر را برای تصویب عوارض دخیل ندانسته است و برای همین این قانون را به مجلس برگشت می دهد و مجلس نیز به نظر می رسد بدون بررسی و فهمیده شدن موضوع نظر شورای نگهبان را تایید می کند و ما حالا باید این موضوع را پیگیری کنیم تا حقوق شوراها زنده شود.

رئیس شورای شهر تهران در مورد سرانجام اوراق مشارکت سال 98 مترو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان تامین اجتماعی وثایق شهرداری تهران را تایید نمی کند و در این بین بیمارستان میلاد پایان کار ندارد و بحث فروش تراکم هم مطرح است گفت: به نظرم چنین نیست اما برخی بیمارستان های تامین اجتماعی پایان کار ندارند و چون پایان کار ندارند، عوارض ساختمانی را نیز پرداخت نکردند، ضمن انکه از سوی دیگر شهرداری به تامین اجتماعی بدهی دارد و در حال تهاتر هستند نه تراکم فروشی.

وی افزود: مثلا بیمارستان میلاد که ساخت و ساز عظیمی هم دارد، پایان کار ندارد و می تواند تخلفاتی هم داشته باشد و سعی دارند پروانه ها را تهاتر کنند و هیچ تراکم فروشی نیست.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا پول اوراق مشارکت زنده می شود یا نه؟ گفت: در حال حل بحث بدهی تامین اجتماعی هستیم تا وقتی که املاک شهرداری برای استعلام به تامین اجتماعی ارسال شود و بگوید که بدهی نداریم و اوراق حل شود.

وی به شوخی گفت: مسئله اوراق مشارکت در حال حل شدن است اگر مطبوعات بگذارند.

 محسن هاشمی در پایان جلسه شورای شهر نیز تکلیفی برای اعضای شورا مشخص کرد و گفت: همه کمیسیون ها موظف هستند لیست مصوبات اجرا نشده شورا توسط شهرداری را برای جلسه هم اندیشی روز یکشنبه احصا کنند تا آن را پیگیری کنیم.

/ایسنا 

کپی