اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

مرگ بر اثر خودکشی بیشتر از کرونا
 شمار قربانیان خودکشی در ژاپن در ماه اکتبر افزایش کم‌سابقه‌ای داشته است. گرایش به خودکشی در بین زنان شدیدتر بوده است. تعداد کسانی که در ماه اکتبر خودکشی کرده‌اند بیش از کل فوتی‌های کرونایی ژاپن در سراسر سال‌جاری بوده است. ژاپن تنها در یک ماه (ماه اکتبر) ۲۱۵۳ مورد خودکشی ثبت کرده است. این در حالی است که تعداد کل کسانی که در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در سراسر سال‌جاری در ژاپن جان خود را از دست داده‌اند، ۲۰۸۳ نفر اعلام شده است. این میزان خودکشی ظرف یک ماه از سال ۲۰۱۵ به این سو در کشور ژاپن بی‌سابقه بوده است.
 
---
 
 
قاتل مارادونا نیستم
پزشک دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین، اتهام وارده به او برای قتل غیرعمد را رد کرد. دادگاه سن ایسدرو که روی درگذشت مارادونا تحقیق می‌کند، روز یکشنبه دستور داد تا خانه و کلینیک لئوپولدو لوکه، پزشک ۳۹ ساله اسطوره فوتبال آرژانتین تفتیش شود. پزشک مارادونا متهم به‌قتل او شده است و همین باعث شد تا دادگاه حکم تفتیش را پس‌از درخواست سه فرزند مارادونا صادر کند. دختران مارادونا درخواست کردند که داروهایی که لوکه و کادر پزشکی‌اش در چند ماه اخیر به پدرشان داده‌اند بررسی شوند. لئوپولدو لوکه بعد‌از تفتیش منزلش در یک نشست خبری شرکت کرد و اتهام وارد شده را رد کرد. او گفت: من برای نجات جان مارادونا هر آنچه را می‌توانستم انجام دادم. تمام اقدامات من در راستای بهتر شدن حال مارادونا بود.
 
 
---
 
خداحافظی «حلیمه عدن» از دنیای مد
«حلیمه عَدِن» که در مدت کوتاهی معروف‌ترین مدل محجبه جهان شد، با حرفه و دنیای مدلینگ خداحافظی کرد. او اولین مدلی است که در «کت‌واک» با حجاب ظاهر شده و حالا بعداز رسیدن به شهرت و محبوبیت می‌گوید به‌خاطر عقاید مذهبی‌اش حرفه مدلینگ را کنار می‌گذارد و دیگر در این حوزه فعالیت نخواهد کرد.
 
---
 
 
مادورو به همه شماره داد
نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا، شماره خود در پیام رسان‌های واتساپ و تلگرام را به اشتراک گذاشت و گفت: من از امروز از طریق واتساپ و تلگرام شروع به مبارزه برای حقیقت و مردم در ونزوئلا می‌کنم. وی افزود: این شماره تلفن من است 04262168871، مرا در گروه‌های خود عضو کنید.
 
---
 
 
چالش یک عکس در روابط چین و استرالیا
تصویر عکس یک سرباز استرالیایی که روی گردن یک کودک افغان چاقو گذاشته است، از سوی حساب کاربری توئیتر یک مقام چینی دردسر ساز شد. اسکات موریسون نخست‌وزیر استرالیا با جعلی خواندن این تصویر خواستار عذرخواهی پکن شده است. دولت استرالیا از توئیتر خواسته توئیت مذکور را که روز دوشنبه توسط ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین پست شده، حذف کند. رابطه استرالیا و چین از زمانی که استرالیا خواستار تحقیق بین‌المللی در مورد ریشه‌های همه‌گیری ویروس کرونا شده، دچار زوال شده است. چین مدعی شده عکس مذکور در رابطه با خبری است که عده‌ای از نظامیان استرالیایی در افغانستان ۳۹ زندانی غیرمسلح افغان را کشته‌اند.
 
 
 
 
 
کپی