اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دیرکرد کتاب‌های امانتی کتابخانه ملی در ۲ هفته تعطیلی، جریمه ندارد

دیرکرد کتاب‌های امانتی کتابخانه ملی در ۲ هفته تعطیلی، جریمه ندارد

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: براساس ابلاغیه دستورالعمل اجرایی سازمان اداری و استخدامی کشور و تعطیلی ۲ هفته‌ای دستگاه‌های دولتی، جریمه دیرکرد به کتاب‌هایی که از تاریخ اول آذرماه تا چهاردهم همین ماه نیاز به تمدید داشتند و اکنون در اختیار اعضا است؛ اعمال نمی‌شود.

 رضا شهرابی مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: با توجه به تعطیلی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران و براساس ابلاغ دستورالعمل جدید سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه‌های دولتی و توقف خدمات تالارهای کتابخانه ملی ایران از تاریخ یکم آذرماه به مدت دو هفته؛ جریمه دیرکرد بر کتاب‌های امانتی که در اختیار اعضای کتابخانه ملی ایران است، اعمال نمی‌شود.

شهرابی ادامه داد: پیش از این اعضایی که کتاب‌های کتابخانه ملی را امانت گرفته بودند می‌توانستند تا دو دفعه نسبت به تمدید امانت کتاب از طریق ایمیل به آدرس public.۱۳۱۷@gmail.com اقدام کنند اما به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی این محدودیت برداشته شده است.

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: بر همین اساس اعضای کتابخانه ملی ایران که از تالار عمومی کتابخانه ملی ایران، کتاب به امانت داشتند، می‌توانند منابع در اختیار خود را در دفعات تمدید کنند.

وی یادآور شد: خدمات الکترونیکی کتابخانه ملی از جمله کتابخانه دیجیتال، مرجع مجازی و ارائه محتوای دیجیتال مورد درخواست کاربران، مانند گذشته برقرار است./ایلنا

 

کپی