اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
نانوایی‌ها در صدر دریافت بیشترین اخطار به‌دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند

شروع پیک جدید کرونا در تهران

شروع پیک جدید کرونا در تهران

بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، موارد ابتلا و مرگ ‌ومیر در کشور بالا است؛ با وجود این روند بیماری در کشور به ثبات رسیده و تغییرات آن مختصر بوده است.

  در هشت استان کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، آذربایجان غربی، زنجان، آذربایجان شرقی، فارس، مازندران و هرمزگان روند ثبات با تغییرات مختصر و نامنظم وجود داشته است. در استان سیستان و بلوچستان روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی و در ۹ استان خراسان شمالی، لرستان، کرمان، البرز، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، خوزستان و بوشهر روند ثبات با تغییرات مختصر نزولی مشاهده شد. در پنج استان خراسان جنوبی، اردبیل، تهران، گلستان و قزوین روند صعودی یا شروع پیک جدید مشاهده شد. به نظر می‌رسد استان سمنان اخیراً یک پیک اپیدمی را پشت سر گذاشته است. دو استان یزد و همدان روند نزولی را نشان دادند. در پنج استان ایلام، قم، کرمانشاه، خراسان رضوی و گیلان ناسازگاری داده‌ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی‌دهد. باید مدنظر داشت که یک استان می‌تواند چندین پیک منحنی را تجربه کند.  بر اساس داده‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استان‌های سمنان، سیستان و بلوچستان، قم، خوزستان، مازندران و گیلان از ۲۸ آبان‌ماه تا ۵ آذرماه کمترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشتند.
براساس اعلام وزارت بهداشت از تاریخ ۳۰ مهرماه تا ۵ آذر ماه کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی در سامانه‌های مسافربری درون‌شهری و بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس و ادارات گزارش شده است. همچنین پاساژها پس از سامانه‌های مسافربری درون‌شهری در رتبه بعدی کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها قرار می‌گیرند و نانوایی‌ها، دفاتر پیشخوان دولت، داروخانه‌ها، پلیس+۱۰، بانک‌ها، سامانه مسافربری برون‌شهری، جایگاه‌های سوخت، آرامستان، سوپرمارکت، رستوران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به ترتیب رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص می‌دهند. بنابر اعلام وزارت بهداشت درمورد آخرین وضعیت اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی به ترتیب نانوایی‌ها، پاساژها، رستوران‌ها، ادارات و سازمان‌ها، مدارس، بانک ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، جایگاه های سوخت، دفاتر پیشخوان دولت، داروخانه ها، آرامستان ها، سامانه مسافربری درون‌شهری، سامانه مسافربری برون شهری و پلیس+۱۰ بیشترین اخطار را از سوی مراجع قضایی دریافت کردند.
کپی