اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

دوست مال باخته سارق از آب در آمد

دوست مال باخته سارق از آب در آمد

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری سارقی که از نبودش دوستش اموال منزلش را سرقت کرده بود، خبر داد و گفت: در این رابطه مالخر اموال سرقتی نیز شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" گفت: بیست و یکم مهر ماه شکایتی با موضوع سرقت از منزل به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری 121 سلیمانیه تشکیل شد و ماموران کلانتری  شخصی را به نام سیامک به عنوان مظنون پرونده دستگیر و پرونده به همراه مظنون برای بررسی های تخصصی به  پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد
وی عنوان کرد: شاکی با حضور در پایگاه ششم در خصوص سرقت از منزلش توضیح داد، برادرم مدتی است برای انجام اموری در تهران ساکن نیست و منزلش خالی از سکنه می باشد که شانزدهم مهر ماه برای سرکشی به خانه او مراجعه و متوجه شدم سارق یا سارقان با ورود به ساختمان  مقادیری از اسباب و لوازم منزلش را به ارزش تقریبی 700 میلیون ریال سرقت کرده اند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت:  شاکی در ادامه گفت، پس از پیگیری موضوع متوجه شدم یکی از لوازم خانه برادرم در مغازه یکی از همسایگان می باشد و با سوال از وی که چگونه آن را به دست آورده ای؟ اظهار داشت، وسیله را از شخصی به اسم داریوش خریداری ام  و اطلاعی از مسروقه بودن آن نداشتم که با همکاری او ماموران کلانتری موفق شدند داریوش را شناسایی و دستگیر کنند.
این مقام پلیسی افزود : در گام بعدی کارآگاهان از داریوش تحقیق و  متهم ضمن اعتراف به بزه انتسابی اعتراف کرد، در گذشته با برادر شاکی در ارتباط بوده و کلید منزل او را در اختیار داشتم و با استفاده از کلید ، به محل ساختمان وی رفته و پس از سرقت، بخش زیادی از اموال را به شخصی بنام محمود فروخته ام.
وی با اشاره به اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند مالخر اموال سرقتی را در مخفیگاهش دستگیر کنند، گفت : در بازرسی از مغازه وی بخشی از اموال مسروقه متعلق به شاکی کشف و متهم به همراه اموال مکشوفه به پایگاه ششم انتقال یافت.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با دستور قضائی اموال مکشوفه تحویل مال باخته شد و هر دو متهم پس از اعزام به داسرا با صدور قرار مجرمیت از سوی دادیار دادسرای ناحیه 15 تهران روانه زندان شدند .

 

کپی