اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبردار 60میلیاردی گرفتار شد

کلاهبردار 60میلیاردی گرفتار شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک نفرکه به بهانه سرمایه گذاری صنعتی از 15 مال باخته مبلغ 60 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد .

سرهنگ  "جلیل موقوفه ای" در تشریح این خبر بیان داشت: روز شنبه هشتم آذرماه مردی به معاونت قضائی ستاد پلیس پیشگیری تهران مراجعه  و با  ارائه برگ دستور قضائی مبنی بر جلب و بازداشت متهم پرونده کلاهبرداری اظهار داشت، متهم  از افراد زیادی به بهانه  سرمایه گذاری در پروژه های صنعتی کلاهبرداری کرده است.

وی عنوان کرد: شاکی در ادامه اظهار داشت ،  60 میلیارد ریال از سرمایه و  15 تن  از بستگان و آشنایان خود را به عنوان سرمایه اولیه برای راه اندازی کارخانه صنعتی در اختیار متهم  که مردی 41 ساله است قرار داده اند و متهم نیز با ارائه اسناد مجعول شامل خرید زمین ،تجهیزات صنعتی و غیره  اعتماد آنان را جلب کرده و بعد از گرفتن مبالغ به مدت 4 سال متواری شده و هیچ اثری از خود بر جای نگذاشته است.

موقوفه ای افزود: تیمی از ماموران پلیس پیشگیری مسئولیت پرونده را برعهده گرفتند و با شناسایی مخفیگاه وی در حوالی خیابان فاطمی موفق شدند متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های اولیه به بیش از 30 فقره کلاهبرداری ، به روش جلب سرمایه اولیه و ارائه اسناد مجعول به سرمایه گذاران اعتراف کرده ، افزود: همچنین وی اظهار داشت مبالغ دریافتی را تبدیل به ملک به نام همسرش کرده است .

رئیس پلیس پیشگیری تهران به شهروندان توصیه کرد:  در انجام سرمایه گذاری های خود دقت بیشتری داشته باشند و از متخصصان  این امور که همان وکلا و کارشناسان حقوقی می باشند استفاده کنند.#پلیس 

کپی