اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رئیس علوم پزشکی اهواز عنوان کرد

نگرانی از تکرار اوج بیماری در خوزستان با سرد شدن هوا

نگرانی از تکرار اوج بیماری در خوزستان با سرد شدن هوا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش موارد بستری در خوزستان گفت: در آذرماه و دی‌ماه شاهد سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره‌ها و روشن شدن شوفاژها و بخاری‌ها خواهیم بود و نگرانی ما از این بابت است که اتفاق اردیبهشت‌ماه و خردادماه دوباره در خوزستان رخ دهد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در حاشیه نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۸ آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در پی همکاری خوب مردم و اعمال محدودیت‌ها در دو هفته اخیر، روند موارد بستری در خوزستان کاهش یافته است.

وی افزود: موارد بستری در هفته جاری نسبت به هفته گذشته ۲۳ درصد و موارد فوت ۹.۲ درصد کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با قدردانی از مردم بابت همکاری خوب، بیان کرد: این همراهی مردم در اعمال محدودیت‌ها موجب شد روند کاهشی بیماری ادامه یابد اما نگرانی ما از سرد شدن هوا است.

ابول‌نژادیان افزود: در دو هفته اخیر، هوای خوزستان مطبوع بود و مردم کولرها را خاموش و درب و پنجره‌ها را باز کردند که این موضوع موجب کاهش انتشار بیماری شده است. در آذرماه و دی‌ماه شاهد سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره‌ها و روشن شدن شوفاژها و بخاری‌ها خواهیم بود و نگرانی ما از این بابت است که اتفاق اردیبهشت‌ماه و خردادماه دوباره در خوزستان رخ دهد که امیدواریم این وضعیت ایجاد نشود./ ایسنا

کپی