اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

طرح محله محور مبارزه با کرونا در قم آغاز شد

طرح محله محور مبارزه با کرونا در قم آغاز شد

طرح محله محور شهید سلیمانی جهت مبارزه با کرونا در قم روز شنبه طی آیینی با حضور استاندار قم و برخی مسئولان استانی آغاز شد.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری قم، استاندار قم در این آیین طی سخنانی اظهار داشت: طرح محله محور مبارزه با کرونا که مزین به نام شهید حاج قاسم سلیمانی است بخشی از طرح جامع مدیریت تجمع ها و ترددها در راستای کنترل شیوع کرونا در کشور و استان قم می باشد.

بهرام سرمست با اشاره به تشکیل کمیته های اجرایی و کارشناسی این طرح در استان قم افزود: این طرح با مشارکت سپاه امام علی ابن ابیطالب، بسیج و دانشگاه علوم پزشکی ، شهرداری ، هلال احمر و سایر نیروی های مردمی و با ریاست فرماندار قم اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه توفیق های به دست آمده در زمینه مقابله با کرونا در قم را نتیجه همکاری مردم، تعامل نهادها و بکارگیری همه امکانات استان دانست و گفت: ‌همه دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد بحران و مراجع ، بزرگان و حوزه های علمیه مدیریت استان قم را در نیل به این هدف حمایت کردند.

استاندار قم بهره گیری از ظرفیت خیران و نهادهای مردمی را از جمله اقدام های مسئولان از ابتدای شیوع کرونا دانست و افزود: در زمینه اطلاع رسانی به مردم نیز صدا و سیما و سایر مطبوعات و رسانه های جمعی و فعالان فضای مجازی نقش موثری ایفا نمودند.

سرمست با بیان اینکه قم در بسیاری از طرح های مردم محور پیشگام بوده است خاطرنشان کرد: در زمینه طرح محله محور، از همان ابتدای شیوع کرونا در قم نیروهای مردمی بسیج و هلال احمر در زمینه طرح مواسات و ارائه خدمات بهداشتی نقش موثری داشتند.

وی در ادامه با اشاره به رونمایی از این طرح در قم، مسئولیت متولیان اجرای آن را در راستای ارائه آموزش های پیشگیرانه و آگاهی بخشی به مردم دانست و گفت: امیدواریم با هم افزایی مسئولان استان و  مشارکت سپاه علی ابن ابیطالب بتوانیم شاهد توفیق در کاهش شیوع کرونا در سطح استان قم باشیم.

سرمست خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی مکلف به در اختیار قرار دادن همه امکانات لازم برای اجرای این طرح خواهند بود./ ایرنا

کپی