اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تمدید مهلت شرکت در جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

تمدید مهلت شرکت در جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

مهلت مشارکت در جشنواره تقدیر از افراد و گروه‌های مروج کتاب‌خوانی تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  به نقل از دیبرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، مهلت  مشارکت مروجان کتابخوانی در  هفتمین دوره  جشنواره تقدیر از افراد و گروه‌های مروج کتاب‌خوانی  تا ۲۰ آذر تمدید شد.  فراخوان هفتمین دوره رقابت نیمه مهرماه منتشر شده بود و علاقه‌مندان  تا آخر آبان‌ماه  فرصت حضور در این رقابت بود که به دلیل استقبال فعالان و مروجان کتابخوانی مهلت حضور در رقابت تمدید شد.
فعالان ترویج کتابخوانی می‌‌توانند  مستندات فعالیت‌‌هایشان برای شرکت در رقابت از این  طرق ارسال شود. پست الکترونیک  moravejan.ketab@gmail.com  همچنین آیدی تلگرام به نشانی @moravejan1399 همچنین برای کسب اطلاع بیشتر می‌تواند به وبگاه شبکه ترویج کتابخوانی به نشانیwww.bookpromotion.ir    و وبگاه تقدیر از مروجان کتابخوانی          www.moravejan.ir مراجعه کنند یا این‌که  با شماره‌های  ۸۸۳۴۲۹۸۰  – ۸۸۳۴۲۹۷۹  تماس بگیرند.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به شرایط پیش آمده متاثر از کرونا بخش نگاه ویژه متوجه فضای مجازی و مروجان کتاب در حوزه های بهداشت و سلامت، کتاب درمانی، آموزشگران مروج کتاب (معلم، مربی، استاد)، مادران مروج کتاب، مبادله کنندگان کتاب‌های خانگی، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران مروج کتاب است.
هفتمین دوره جشنواره مروجان کتابخوانی را در شرایطی آغاز شد که نه تنها ایران بلکه همه دنیا گرفتار کرونا شده است.ماه‌هاست همه از هم فاصله می‌گیرند و شرط سلامتی دوری کردن از یکدیگر است. در حالی که  می‌دانیم فعالیت ترویجی کتاب نیاز به دورهمی و ارتباط نزدیک دارد. به هر حال در این دوره تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی به کمک آمده است. اگر سال‌های پیش مروجان از دورهمی‌های‌شان در نقاط مختلف می‌گفتند، از جمع‌های محله و مدرسه و روستا و شهر، این بار جمع‌ها از راه دور  و از طریق تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و دیگر امکانات ارتباطی، شکل ‌گرفته است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط‌ها را وسیع‌تر کرده است. دیگر لازم نیست افراد هم محله یا هم‌کلاس و هم مدرسه باشند. از ابتدای قرنطینه و کُرونا شاهد ارتباط بیشتر افراد در منطقه‌های جغرافیایی متفاوت رقم خورده است.
حشنواره تقدیر از  مروجان کتابخوانی به هدف  توجه و تحسین افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی دارای فعالیت‌های مؤثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتاب‌خوانی  بنیان نهاد شده است.

کپی