اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

سامانه بارشی بعدی در راه خوزستان/ پیش‌بینی سیل در مناطق کوهستانی خوزستان

سامانه بارشی بعدی در راه خوزستان/ پیش‌بینی سیل در مناطق کوهستانی خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه بارندگی‌ها در استان تا روز دوشنبه خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: تا اواسط روز دوشنبه با تاثیر سامانه بارشی شاهد رگبار، رعد و برق، تندباد لحظه‌ای، وزش باد شدید، در مناطق مستعد ریزش تگرگ و بارش برف در ارتفاعات خواهیم بود.

وی افزود: در این ایام، خلیج فارس نیز مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

سبزه‌زاری بیان کرد: سامانه بارشی بعدی از روز چهارشنبه استان خوزستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته گتوند با ۲۴.۵ و دهدز با ۸.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۱۷.۱ تا ۲۳.۴ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

پیش‌بینی سیل در مناطق کوهستانی خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وقوع سیل در مناطق مستعد و کوهستانی و آبگرفتگی معابر در مناطق شهری در بارندگی روزهای پیش رو خبر داد.

محمد سبزه‌زاری با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در خوزستان اظهار کرد: طبق آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، انتظار می‌رود بارش‌ها از شدت بسیار خوبی برخوردار باشند؛ بیشترین شدت بارش‌ها را در حوضه‌های آبریز دز، کارون و مارون خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، وی افزود: انتظار می‌رود بیشترین حجم بارش‌ها در مناطقی مانند احمدفداله، حسینیه اندیمشک، اندیکا، قلعه خواجه، دهدز، بهبهان و هندیجان باشد اما در اغلب مناطق استان خوزستان انتظار بارندگی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: انتظار وقوع سیل در مناطق مستعد به ویژه مناطق کوهستانی وجود دارد. همچنین در مناطق شهری انتظار می‌رود شاهد آبگرفتگی معابر باشیم.

سبزه‌زاری بیان کرد: با توجه به این پیش‌بینی‌ها، روز چهارشنبه هفته گذشته بالاترین سطح پیش‌بینی را در اخطاریه سطح قرمز صادر کردیم.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: خروجی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد هسته‌ای پرقدرت و قوی در مناطق شمال شرقی استان خوزستان یعنی اندیکا و قلعه خواجه خواهیم داشت. بیشترین حجم بارش‌ها در استان از اواسط روز شنبه تا اواسط روز یکشنبه خواهد بود. در این مدت احتمال بارندگی شدید و حتی احتمال استقرار هسته بارشی ۲۰۰ میلیمتری در اندیکا را خواهیم داشت./ ایسنا

کپی