اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
برای نخستین بار در سه ماه گذشته؛

شمار ترخیصی‌های کرونا از بستری‌ها در هرمزگان پیشی گرفت

شمار ترخیصی‌های کرونا از بستری‌ها در هرمزگان پیشی گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برای نخستین بار در سه ماه گذشته شمار افراد مرخص شده کرونایی در مراکز درمانی هرمزگان از افراد بستری شده گوی سبقت گرفت.

دکتر حسین فرشیدی اظهار کرد:این هفته برای نخستین بار در سه ماه گذشته شمار افراد مرخص شده کرونایی از افراد بستری شده بیشتر بود .

فرشیدی با اشاره به اینکه برنامه اجرایی کنترل بیماری کرونا با نام طرح حاج قاسم سلیمانی در استان با دو هدف تشخیص زودتر بیماران و قرنطینه مؤثر آغاز شده است، تصریح کرد: در این طرح تلاش می‌شود بیماران کرونایی زودتر شناسایی شوند و قرنطینه به ویژه برای بیماران بدون علامت با دقت بیشتری رعایت شود به طوری که این افراد از خانه خارج نشوند.

وی با تأکید بر اینکه خواهش می‌کنم مردم از تجمع در سواحل نیز خودداری کنند، بیان کرد: در شهری مانند تهران چند روز گذشته بیش از هزار نفر از بیماران کرونایی پیش از مسافرت شناسایی و بازگردانده شدند و در استان ما نیز ممکن است این موارد باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه در طرح حاج قاسم سلیمانی تلاش می‌شود در فرودگاه ها، ترمینال‌ها و ایستگاه‌های مسافرتی افراد مثبت کرونایی شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: به دنبال اجرای محدودیت‌های جدید، تغییر رفتار مردم در کاهش رفت و آمدها و تجمعات بویژه در شهرهایی مانند بندرعباس مشاهده شده است که نکته بسیار خوبی است.

فرشیدی با بیان اینکه در روستاها هنوز پرهیز از تجمعات به خوبی رعایت نمی‌شود که مسئولان محلی باید نظارت بیشتری کنند، عنوان کرد: اگر افراد بیمار و مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند در دوهفته آینده شاهد کاهش آمار فوتی‌ها خواهیم بود./ ایسنا

کپی