اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

انصارالله: مادامی که واشنگتن از ریاض حمایت کند، آتش بس معنا ندارد

انصارالله: مادامی که واشنگتن از ریاض حمایت کند، آتش بس معنا ندارد

رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن روز جمعه در سخنانی به بیانیه شورای امنیت ملی آمریکا علیه این جنبش واکنش نشان داد.

 به نقل از شبکه المسیره، محمد عبد السلام، سخنگو و رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن با انتشار توییتی در واکنش به بیانیه شورای امنیت ملی آمریکا تأکید کرد: تا زمانی که آمریکا از متجاوزان علیه یمن حمایت می‌کند آتش بس معنایی ندارد.

وی افزود: برقراری امنیت و صلح در یمن در وهله اول مستلزم توقف تجاوز و رفع محاصره یمن توسط ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی است.

محمد عبد السلام همچنین تصریح کرد: شورای امنیت ملی آمریکا باید رئیس جمهور کشورش ترامپ را محکوم کند که سلاح‌های مرگبار را به عربستان فرستاده تا هزاران غیر نظامی یمنی را به قتل برساند.

این مقام یمنی در ادامه تأکید کرد: صحبت درباره پاسخ منفی صنعا به درخواست‌های آتش‌بس "عوام فریبی"است و واقعیت را تغییر نخواهد داد.

سخنگوی انصارالله ادامه داد: چگونه می‌توان آتش‌بس برقرار کرد درحالی که آمریکا به پوشش سیاسی و حمایت نظامی و لجستیکی از ائتلاف متجاوز ستمکار ادامه می‌دهد؟

این اظهارات در پاسخ به بیانیه شورای امنیت ملی آمریکا مطرح شد. این شورا جمعه به شدت حملات پهپادی انصارالله یمن به اهدافی در جده و الشقیق عربستان را محکوم کرد.

این شورا همچنین با چشم پوشی از حملات ائتلاف متجاوز عربی علیه ملت بی‌سلاح یمن، انصارالله را به بی‌توجهی به درخواست‌های سازمان ملل برای برقراری آتش بس در یمن و متزلزل کردن ثبات منطقه متهم کرد.  / ایسنا

کپی