اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
دیدار در خانه؛

اولین ملاقات مارادونا- مسی؛ لیونل تنها 6سال داشت!+ تصویر

اولین ملاقات مارادونا- مسی؛ لیونل تنها 6سال داشت!+ تصویر

دیگو مارادونا اولین بار وقتی لیونل مسی را دید که او تنها 6سال داشت.

 داستان مقایسه بین مارادونا و لیونل مسی احتمالا تا ابد ادمه خواهئد داشت و هر یک از فوتبالدوستان گزینه خود را برای انتخاب به عنوان بهترین بازیکن تاریخ آرژانتین و حتی فوتبال دارند. همکاری این دو در قالب تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 2010 پایان چندان خوشی نداشت و این تیم با قبول شکست سنگین برابر آلمان با جام وداع کرد. اما 17 سال قبل و در روساریو بود که اولین ملاقات بین مارادونا و مسی شکل گرفت.

در سال 1993 بود که مارادونا بعد از سپری کردن یک فصل نه چندان خوب در سویا هوای بازگشت به خانه در سر داشت و در نهایت در تابستان آن سال به تیم نیواولدبویز آرژانتین ملحق شد. در نهایت در تاریخ هفتم اوکتبر سال 1993 بود که دیداری دوستانه بین این تیم و تیم آمالک از اکوادور در روساریو برگزار شده و مارادونا برای اولین بار در لباس نیواولدبویز به میدان رفت.

 
پیشنهاد ویژه امروز!! خرید ماسک با 40 درصد تخفیف +  ارسال رایگان

اما جالب اینجاست لیونل مسی، ستاره سالهای بعد آلبی سلسته که آن روز تنها شش سال داشت نیز در استادیوم حضور داشت و از همان زمان مشخص بود او به ستاره ای بزرگ تبدیل خواهد شد. لیونل مسی در بین دو نیمه برای انجام حرکات نمایشی و روپایی زدن به داخل زمین آمد و در واقع اولین ملاقات بین او و مارادونا آن روز انجام شد. البته ستاره جام جهانی 1986 و 1990 آن روز هرز خبر نداشت این کودک 6ساله روزی تبدیل به یکی از ستاره های بزرگ تاریخ شده و در مقام مقایسه با خودش قرار می گیرد./ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

ادای احترام لئو مسی و رفقا به مارادونا+ تصویر

اولین قضاوت فغانی و تیمش در لیگ قهرمانان+ تصویر

کپی