اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان خبر داد؛

تعطیلی یک هفته‌ای ادرات از فردا / کاهش ۴۷ درصدی ترددها به استان اصفهان

تعطیلی یک هفته‌ای ادرات از فردا / کاهش ۴۷ درصدی ترددها به استان اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: ادارات دولتی در ۱۴ شهرستان استان اصفهان که وضعیت قرمز دارند از فردا به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

حجت الله غلامی  در خصوص تعطیلی ادارات در استان اصفهان، اظهار کرد: طبق مصوبه هیات دولت تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی وابسته به دولت از فردا شنبه ۸ آذر ماه به مدت یک هفته در مناطق قرمز تعطیل هستند، بنابراین ادارات دولتی در ۱۴ شهرستان استان اصفهان که وضعیت قرمز دارند از فردا تعطیل خواهند بود.

وی افزود: فقط کارکنانی که با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی حضور آنان در محل کار ضروری باشد می توانند در محل کار حضور یابند. بنابراین مدیران دستگاه برای خدمات ضروری و ماموریت‌های اساسی متناسب با نیاز ارائه خدمات می توانند از پرسنل خود در محل کار استفاده کنند و دستگاه هایی که معمولا مشمول این ضرورت هستند عبارتند از ادارات برق و گاز، امداد و نجات و خدمات شهریِ شهرداری ها و بانک ها.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: در شهرهای نارنجی و زرد استان همان وضعیت سابق را داریم به این معنا که در شهرهای نارنجی یک دوم کارکنان ادارات در محل کار حاضر و در شهرهای زرد دو سوم در محل کار حاضر می‌شوند.

غلامی تصریح کرد: اداراتی که خدمات آنان غیر ضروری محسوب می شود اگر مدیر دستگاه مربوط تشخیص دهد که بخشی از فعالیت آن اداره به شکلِ خدمات ضروری است می تواند از تعداد کمی از پرسنل خود در آن بخش که ضروری تشخیص داده برای ارائه خدمات ضروری استفاده کند.

وی با بیان اینکه نتیجه هفت روز اعمال محدودیت که از هفته گذشته برقرار شد مثبت ارزیابی می شود، خاطرنشان کرد: در نتیجه اعمال این محدودیت‌ها ۴۷ درصد کاهش ترددها را به مبادی ورودی استان شاهد بودیم و حجم سفرهای شهری نیز در طول روز ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد. همچنین بیش از ۹۵ درصد کاهش ترددها را از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح داشتیم و بیش از ۹۰ درصد مشاغل و صنوف، دستورالعمل های بهداشتی را دقیق رعایت کرده‌اند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: با توجه به آمار بسیار خوبی که شاهد هستیم جا دارد از تمام صنوف، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و نیروی انتظامی و مردمی که نکات بهداشتی را رعایت کردند قدردانی کنیم. انتظار می‌رود در هفته دوم محدودیت‌ها نیز این همکاری را شاهد باشیم./ایسنا

کپی