اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

قاچاقچی سوخت در اشکذر یزد نقره داغ شد

قاچاقچی سوخت در اشکذر یزد نقره داغ شد

سرپرست اداره‌کل تعزیرات حکومتی یزد از محکومیت قاچاقچی سوخت در شهرستان اشکذر به پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: متهم قصد انتقال ۳۲ هزار و ۱۱۷ لیتر نفت‌گاز قاچاق را داشت که توسط ماموران دستگیر و تحویل مقام قضایی شد.

علی اکبر مختاری افزود: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و  پلیس آگاهی استان در حین گشت‌زنی در محور یزد – اشکذر به این تریلر نفتکش عبوری در جاده اصلی مشکوک شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی یزد، وی ادامه داد: متهم به دلیل مباشرت در قاچاق فرآورده‌های نفتی و نداشتن هیچ‌گونه مجوزی، نقش او در کالای قاچاق مسلم بود.

سرپرست اداره‌کل تعزیرات حکومتی یزد با بیان اینکه برخورد با چنین تخلفاتی به صورت ویژه در دستور کار این اداره‌کل است اظهار کرد: این حکم طبق مقررات اجرا و جریمه به خزانه واریز شد.

یزد، نقش موثری در اتصال استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب، راه‌های آن برای انتقال سوخت و سایر کالای قاچاق مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین از جاده های استان یزد تردد می‌کنند.

همچنین سرپرست پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی یزد ۳۰ مهرماه امسال به ایرنا گفته بود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۴۶ هزار و ۶۳۵ لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

سرهنگ محمدحسن کارگر با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد انتقال مواد مکشوفه از استان‌های مختلف به سیستان و بلوچستان و به خارج از کشور داشتند افزود: مبارزه با قاچاقچیان سوخت جزو ماموریت‌های راهبردی نیروی انتطامی است که به خاطر موقعیت خاص استان که در چهار راه اصلی کشور قرار دارد با جدیت با همکاری مردم موضوع پیگیری می‌شود.ایرنا 

کپی