اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹

دادگاه صنعا ۹۱ تن را به اتهام کمک به ائتلاف سعودی به اعدام محکوم کرد

دادگاه صنعا ۹۱ تن را به اتهام کمک به ائتلاف سعودی به اعدام محکوم کرد

دادگاه کیفری صنعاء، پایتخت یمن برای ۹۱ تن به اتهام کمک به ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان و تحریک آن به ارتکاب اقداماتی علیه امنیت و ثبات این کشور، حکم اعدام صادر کرد.

 به نقل از المسیره، دادگاه بدوی کیفری تخصصی در شهر صنعاء، پایتخت یمن در جریان جلسه اخیر خود که با ریاست قاضی مجاهد احمد العمدی، رئیس دادگاه و با حضور احمد القیز، دادستان و قاضی خالد عمر سعید، عضو دادستانی برگزار شد ۹۱ تن را به جرم کمک به ائتلاف سعودی و تحریک آن به ارتکاب اقداماتی که باعث ایجاد بی‌ثباتی و عدم امنیت در این کشور می‌شود، به اعدام تعزیری محکوم کرد.

در دادگاه کیفری صنعاء همچنین برای این متهمان حکم مصادره تمامی اموال و دارایی‌ها شامل مستغلات و اموال منقول و انتقال آنها به خزانه دولت صادر شد.

پیشتر دادستانی کیفری این اشخاص را به کمک به ائتلاف عربی و تحریک آن به ارتکاب اقداماتی علیه امنیت، ثبات، وحدت و یکپارچگی و نیز تمامیت ارضی یمن متهم کرده بود.

این اشخاص همچنین متهم به کمک به ائتلاف عربی جهت ضربه زدن به جایگاه سیاسی، جنگی و اقتصادی یمن و توافق با کشورهای عضو ائتلاف برای مشارکت در جنگ علیه این کشور و حمایت از آنها با هدف تداوم حمله و تجاوز خود به یمن، اشغال بخش‌هایی از خاک این کشور و حمله به تأسیسات دولتی و اماکن عمومی و خصوصی از طریق تصمیم گیری، صدور بیانیه و بیان اظهارات خود شدند.

این متهمان همچنین برای تحریک ائتلاف سعودی به تداوم محاصره غذا و دارو ، بستن فرودگاه‌ها، گذرگاه‌های دریایی و بنادر و نیز تهدید کردن امنیت و سلامتی جامعه این کشور تلاش می‌کردند و تا بدین لحظه همواره به اقدامات متجاوزانه خود ادامه می‌دادند.  / ایسنا

کپی